| Tensai a întrebat:

Heii! Am parul destul de lung si varfurile foarte despicate.Nu as vrea sa-l tund ca abia am asteptat sa creasca. Desi folosesc sampon reparator si balsam, e la fel, aveti cumva vreun sfat pentru a repara aceste fire despicate? Repet ca nu vreau sa-l tund.

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeiia a răspuns:

Poti sa iti tunzi din varfuri, si eu fac asta si nici nu se observa, in plus iti creste parul mai repede daca iti mai tai din varfuri, stiu din propria experienta big grin.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și eu îți repet că numai foarfeca te poate ajuta, îndepărtezi vârfurile.
Nu crede niciodată că șamponul ori balsamul sau uleiul protejează.
NU se repară decât tuns, nu uita că tăiatul stimulează creșterea.
Pa, pa.

| Artemis16 a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci din moment ce sa despicat. tunde cativa cm din par si sa ai grija apoi de el ca sa nu se mai toceascawinking.

| MegaProXtreMm a răspuns:

Hei.Incearca uleiul de ricin, e suuuper bun si chiar functioneaza big grin dati cu el pe cap, stai cu parul infasurat intr-un prosop cam 40 minute, apoi spala-te cu sampon si apa pana simti ca parul nu mai e gras big grin incearca acest tratament cam de 3 ori in 2 saptamani, rezultatele sunt chiar vizibile+ ca-ti creste si parul destul de mult :3

| loveeeyouu a răspuns:

Ai putea sa-ti tai putin din varfuri minim 1 cm, nu este cine stie ce, stiu ca ai zis ca nu vrei sa-l tunzi, dar cred ca aceasta este singura solutie! Nu are nimic un cm, iti creste la loc intr-o luna.

| Danescu_Iasmina_1994 a răspuns:

Varfurile intotdeaune trebuie taiate atunci cand sunt cam tocite sau despicate.Nici nu se va observa diferenta.Eu te sfatuiesc sa iti tunzi foarte putin din varfuri.