| DyannaDya a întrebat:

Heii...am si eu o intrebare big grin.Imi tot ies cosuri pe barbie,(zona in care imi ies cel mai mult), mi-a iesit doar o data unul miiiic pe frunte nu se prea observa in rest toate ies pe barbie crying. So, intrebarea:Ce sa fac ca sa scap de ele si sa am un ten frumos:X...Please heeelp! Funda:X

7 răspunsuri:
| Ada11 a răspuns:

Foloseste regulat srub-ul de la gerovital

| Doloresidk a răspuns:

Eu ma dadeam cu tetraciclina. A mers o perioada ( 3-4 luni ) dupa care nu si-a mai facut efectul. M`am dus la dermatolog si mi-a dat un tratament de care sunt foarte multimita. Ti l`as da si tie, dar acneea difera de la pers. la pers.
Bafta! :*

| Doloresidk a răspuns:

@specialistul97 :
frate, daca ai mancarimi la degete, nu te obliga nimeni sa-ti tratezi disconfortul aici. S`au facut atatea chat`uri pentru copii... fara ocupatie big grin

| Anxx a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc insa cosurile nu prea merg tratate pentru totdeauna, eu am de 5 ani straight face bine acum e mult mai bine cu un fond de ten nu se observa, insa semnele si au lasat amprenta pe fata mea. asa aveam si eu la inceput doar pe barbie si nu am dat prea multa importanta deoarece eram clasa a 5 dar cu timpul au inceput sa mi iasa peste tot. du te acum la un dermatolog pana nu o sa fie prea tarziu :*:*

| leonardo a răspuns:

Buna. Ca sa scapi de ele, asteapta sa cresti, sa treci peste perioada de pubertate si problema se rezolva de la sine. E ceva normal pentru varsta ta, cuzele sunt hormonale. Daca chiar vrei sa-ti dustrugi fata, incearca creme antiacneice (sau pentru acnee - ceri la farmacie).

| specialistul97 a răspuns:

Iti ies deoarece nu te-ai spalat pe fata 2 ani la rand, si se strange jeguwinking

| VV07 a răspuns:

Pai...iti poti curata fata in fiecare seara cu o solutie care se numeste Lara cu aloe vera sau te mai poti curata cu demachiant... apoi daca vrei iti poti da cu o crema : Nivea bye bye spot (cred ca asa se scrie) dar cel mai important nu ti le stoarce iti vor aparea din ce in ce mai multe big grin
Funda?happy