| MelisaCristiana a întrebat:

Heii! Cum fac să scap de mătreață și de cojițele din cap? Am o problema foarte mare cu scalpul și nu știu cum sa scap de ea!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ulei de cocos extravirgin masat pe scalp 2-3 minute, lași să acționeze cam o oră iar apoi te speli DE 2 ORI CU ȘAMPON neapărat

| Eugen80 a răspuns:

Ori merg sampoanele si tratamentele din comert, ori te duci la un dermatolog, ori traiesti cu ele toata viata.

| Zorn a răspuns:

In primul rand, evita sa iti atingi parul, sa iti scarpini des scalpul sau sa te piepteni de multe ori pe zi. Un simplu sampon de la supermarket nu va functiona, trebuie sa apelezi la un produs din farmacie pe care sa ti-l recomande medicul dermatolog. E destul de scump, iar rezultatele le vezi in timp.
P. S.: Daca esti stresata, redu pe cat posibil stresul, pentru ca astfel de stari pot da nastere unei dermatite seboreice care sa iti cauzeze cojitele de pe cap.