| ioanacoruga4567 a întrebat:

Eu am destul de mult păr pe mâini și m-am gândit să îl iau cu benzi depilatoare cu ceara. Ideea e că eu am parul așezat în toate părțile și nu știu, cum se trage de banda? In ce sens?

4 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns:

Salut!
Parul de pe maini cel mai bine il dai cu lama.
De obicei, benzile depilatoare se folosesc in zona bikinililor si facial.
Cu lama nu creste atat de repede...

| Denisa0954 a răspuns (pentru Goddessss):

Total fals. Cu lama creste mai repede oriunde, pentru ca nu smulge părul, doar il taie. Aceeasi poveste si cu crema depilatoare. Benzile depilatoare se folosesc pe orice parte a corpului

| Goddessss a răspuns (pentru Denisa0954):

Ce spui tu e adevarat. Cu lama creste parul mai repede oriunde, dar la maini eu neavând ft mult il tau cu lama si creste greu.
La subrat e cu totul o alta poveste.
La fiecare ne creste parul diferit, e ceva genetic si influențat de mediul de viata.

| Denisa0954 a răspuns:

Banda se trage in sensul opus creșterii firului de par. Dar iti recomand sa mergi la un salon, pentru ca daca te faci singura o sa dureze mult, si probabil nu o sa ti reușească, iar la bănuți e acelasi lucru. Cat dai pe benzi, atât dai si la salon, aproximativ