| nojudgements a întrebat:

Heii! Imi poate spune cineva cam cat timp persista oja semipermanenta? Si daca stai cu mainile in apa sau in alte solutii de curatare, oja se cojeste? As vrea răspunsuri pentru ambele întrebări. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu am ținut și o lună și ceva odată și erau necojite doar se vedea urât unghia crescută. Dar acum depinde... am fost și la o fată unde mi se cojeau în ultimu hal, în 5 zile deja îmi era sărit câte un colțișor de ojă și folosea produse ok, nu știu unde era problema. Am auzit că stat mult cu unghiile în apa ar putea duce la deteriorare

| alina2k18 a răspuns:

Aplicata corect poate tine pana la 6 saptamani [ evident unghia ta va creste si nu va arata deloc estetic ] daca sunt folosite produse de calitate.
Intretinerea se face la maxim 1 luna la semi.
Este de preferat sa folosesti manusi cand ai treaba cu produse de curatare agresive.
Daca stai mult in apa cu mainile ai grija sa usuci bine dupa ce termini.

| lorena1gianinak a răspuns:

Depinde de calitatea ei și de cum e aplicată. În medie tine în jur de 2 sau 3 săptămâni. Gelul uv tine o luna pe unghii sau poate mai bine.