| Fucsia a întrebat:

Heii! Nu m-am vopsit niciodata si cred ca acum e vremea. Cat costa sa imi fac ombre?

Răspuns Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Depinde de salon, de lungimea părului... Sfatul meu e să cauți mult înainte, să cauți pe net recenzii, să ceri păreri, pentru că la un ombre ai șanse mari să-ți distrugi părul.
Acum vreo 2-3 ani, mi-l făcusem și eu cam pe ultima treime din lungime, îl aveam puțin mai jos de umeri și m-a costat în jur de 150(în 2 săptămâni mi s-a dus culoarea și am rămas cu părul decolorat care arăta ca o mătură). Dacă stai într-un oraș mai mare, sigur te costă mai mult.

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de oraș, salon, părul tău de lungimea lui sau dacă a mai fost vopsit. În vara asta m-am vopsit ombre de la un blond roșcat spre blond vanilie, la un salon din Constanța și mi-a luat 360 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Difera. La un salon e un pret si la altul este dublu. De ce nu cauti tu pe net cel mai ieftin pret cautant ''ombre pret'', gasesti pretul cel mai avantajos, si dupa te interesezi de pretul din realitate.