| Madda a întrebat:

Heii.
Vreau sa intreb o chestieehappy
Este bun Uleiul de ricin pentru cresterea unghiilor?!
Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| happycolour a răspuns:

Hei. Pentru cele care au unghii care se exfoliaza sau rup usor, este indicat tratamentul cu ulei de ricin. Seara se da jos de pe unghii lacul si se aplica ulei de ricin pe unghii. Se sta minim o ora cu uleiul pe unghii si se maseaza in continuu. Tratamentul ar trebui urmat minim doua luni pentru rezultate.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, este. Daca le vei da zilnic cu uleiul de ricin, unghiile tale se vor intari si vor creste mai repede. Succes!

| Mihaela a răspuns:

Hei. Uleiul de ricin se foloseste pentru cresterea parului, nu stiu daca functioneaza si pentru cresterea unghiilor.
La avon este un fel de tratament, cu vreo 15 lei pentru cresterea unghiilor, dar din pacate nu l-am folosit si nu stiu daca e bun.
Numai bine!

| Madda explică:

Multumesc Tuturor:*

| DjGrasu a răspuns:

Din cate stiu eu uleiul de ricin e bun pentru cosurile de pe fata, nu pentru unghii!

| adelina7952 a răspuns:

Am folosit este bun pentru unghii dar si pentru fata. fundita?

| ellenaellana17 a răspuns:

Da...e bun...l-am folosit si eu