| ChristinneVonD a întrebat:

Heii:* Vreau sa ma tund dar nu stiu inca cum sad Initial m-am gandit la o tunsoare simpla, pana la umeri dar eu am parul putin sub sani si mi-e teama de o schimbare atat de "radicala" daca pot sa spun asa. Spuneti-mi si mie cateva idei de tunsori simple nu dinalea extravagante va rog puppy dog eyes
De mentionat ca am forma fetei Ovala. Funda happy

Răspuns Câştigător
| zaranoell a răspuns:

Buna.
Pai.Daca ai parul drept, recomand o tunsoare putin mai jos de umedi cam aproape la nivelul pieptului, o tunsoare dreapta, cu un breton pe o parte dar mai lung, parul sa fie foarte putin filat.
Daca ai parul cret recomand o tunsoare ca a mea, in fata pana mai jos te umeri iar in spate si mai lung daca intelegi se formeaza un V. Sau ca sa intelegi mai bine pe parti mai scurt si pe mijloc mai lung, si eu am fata rotunda si imi place cum imi sta.
Mult succes. Sper ca te-am ajutat. xoxo

5 răspunsuri:
| Ded a răspuns:

Daca ai fata ovala ti-ar sta bine un bob simplu doar daca ai parul drept, daca e cret-ondulat ar fi cam greu de aranjat, la fel ai putea sa te tunzi mai scurt in scari, sau in ghearute de pisica, daca ai si fruntea mare ai putea incerca un breton drept. Fundita :*?

| Leylla a răspuns:

1. Poti sa te tunzi in scari si iti faci breton (ori intr-o parte, ori pe toata fruntea);
2. Daca ai parul drept(nu ai mentionat), poti sa te tunzi scurt, cam pana unde se termina gatul si poti sa iti faci breton pe toata fruntea(eu daca as avea parul drept asa m-as tunde);
Sper ca ti-am dat idei... funda>?>

| ChristinneVonD explică:

Da, am parul drept si fara volumsad

| Buffulete a răspuns:

Pai ti-ar sta foarte bine cu un bob ma lung nu foarte scurt adica sa fie cu vreo 3-4 cm ma lung de urechi sau daca ai fata ovala ti-ar sta bine si cu eva bucle in cap sau ceva cu mai mult volum sau poti s aiti lasi breton intr-o parte sau asa in fata daca nu ai deja asa ceva. FunDa?

| zaranoell a răspuns:

Umeri (scuza-ma)