| anonim_3265 a întrebat:

As vrea sa-mi pun aparat dentar dar imi este putin teama pentru ca am auzit ca doare...Eu am 16 ani si am doar dintii de sus din fata strambi restul sunt drepti stiti sau ati avut persoane cu asa ceva si cam cat trebuie sa-l tin pentru cativa dinti?

Răspuns Câştigător
| Dollicious a răspuns:

Eu mi-am pus aparat dentar acum o luna...si nu doare nimic cei care zic aoleu doare de mori fac fite pentru ca nu doare poate doar in prima zi de incomodeaza pentru ca e ceva strain in gura.acum depinde de care vreis ati pui din ala cu floricele pe fiecare dinte sau dinacela care se da jos eu am avut din amandoua.cel care se da jos nu te doare niciun pikc iar celallalt ti-am zis te incomodeaza prima zi atat dar nu doare nimic...si cred ca il ti un an maxim.mie mi-au crescut dintii pe sus ca la vampir caninii si acum au coborat imediat cu paartu fix si trebuie sal mai tin 2 ani ca sa se fixeze dar la tine nu cred ca este asa rau. puneti aparat ca e pacat sa ai dintii strambi

6 răspunsuri:
| Simona a răspuns:

Nu cred ca doare, deoarece acum cateva zile, si-a pus si colegul meu.Dar nu a spus nimic despre faptul ca l-ar durea...:X

| Dollicious a răspuns:

Pai nu cred ca doare, si chiar daca ar durea eu zic sa iti pui, macar o sa ai dinti drepti si, frumusetea rabda durere asa ca daca vrei dinti frumosi...

| Georgiana98 a răspuns:

Eu am aparat dentar de aproape 1 an si iti spun sincer ca doare la inceput dar nu foarte tare desi se rezolva cu un Tador.Dar gandeste-te bine ca asa vei ramane cu dinti si nu cred ca o sa iti placa sa ai 20 de ani si sa nu se uite niumeni la tine deoarece ai dintii strambi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am pus si nu doare doar iti pune un furtun pentru saliva si stai vreo 20 min murind de sete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare putin la inceput, pana te obisnuiesti cu el.
Cat trebuie sa-l tii iti spune doctorul, in functie de problema pe care o ai. Daca vrei sa ai un zambet mai frumos, te sfatuiesc sa-ti pui (si eu am)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii:**.
Prietena mea ce mai buna are aparat dentar cu floricele pe fiecare dinte de 1 an jumatate. Normal, prima data te doare, cand ti-l pune, pana se obisnuieste gura ta cu aparatul. Este mai bine sa iti pui apart cu floriele, pentru ca alte doua prietene ale mele au, dar care til poti da jos si ele nu il poarta, pentru ca nu da rezultate.