| Anamaria23555 a întrebat:

Heiii.
Aș vrea să îmi iau o cremă și un gel de curățare pentru coșuri, cremă este de la neurogena (visibly clear spot proofing) și gelul este de la Garnier pure și aș vrea să îmi spuneți dacă ați încercat aceste produse și să îmi spuneți părerea lor că le-am văzut pe notino și aș vrea să știu dacă merită.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai acnee din cauza tenului gras si nu din cauze hormonale, gelurile astea chiar ajuta. Eu am folosit Vichy Normaderm multi ani, timp in care am avut pielea foarte curata. Acum folosesc gelul de la Avene pentru ten gras care-mi se pare la fel de bun.
Deci ce trebuie tu sa tii minte e ca producatorii au dreptate cand spun ca aceste produse te scapa de cosuri, dar daca acneea e din cauza hormonala (asa cum se intampla la majoritatea adolescentilor), nu vor avea niciun efect din pacate.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Nu le-am incercat, dar am incercat alte produse de la Garnier, sincer nu au niciun efect, mai bine folosesti Gerovital.

| stefan1993ful a răspuns:

Cosurile și urmele acestora îți dispar instantaneu când iubești un baiat! Da trebuie să il săruti puternic! Fii prietenă mea și o să scăpăm amândoi de această problemă. Te pup!

| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Cel mai bun tratament este Effaclar duo+ (crema si cel de curatare).In fiecare zi dimineata te curați cu gelul, o lotiune micelara (orice firma vrei tu) apoi iti dai cu Effaclar doar pe coșuri. Daca vrei peste câteva minute după ce intra crema in piele te poti da si cu o crema hidratanta pe fata.Acelasi ritual si seara.
! Sa stii ca gelul usucă un pic fata, de aceea recomand sa nu te dai chiar in fiecare zi cu el.
In GENERAL coșurile apar si de la neîngrijirea fetei si a machiajului. Apare de asemenea din cauza hormonilor.
Mie cu acest tratament mi-au trecut.