| Aliiiz a întrebat:

Heiii, cum scap de celulita?

Răspuns Câştigător
| Soricelll a răspuns:

Incearca sa bei ceaiul "Silueta perfecta 2" si fa multe genoflexiuni pentru a-ti intari masa musculara, astfel iti mai dispare, nu de tot, dar oricum nu poate fi observata prea bine.

Ceaiul este unul natural, bun la gust, ce arde grasimile. Nu are efect laxativ. Eu l-am baut ca sa slabesc, dar mi-a disparut si mare parte din
celulita.

Bafta si astept mesaj cu rezultatul obtinut! happy

| Aliiiz explică (pentru Soricelll):

O sa incerc, multumesc happy

| Soricelll a răspuns (pentru Aliiiz):

Nu ai pentru ce!

3 răspunsuri:
| georgiakiss a răspuns:

Pai in primul rand renunta la sare (sarea retine apa in organism)
Zonele cele mai afectate de celulita sunt: soldurile, fesele, coapsele, abdomenul si bratele.
O piele frumoasa, neteda este legata direct de buna activitate a vaselor sanguine, de o hidratare corespunzatoare a organismului si de un echilibru al nutrientilor.
Alimentatia corespunzatoare asigura nivelul necesar de nutrienti si oxigen in sange, ajutand la hidratarea corespunzatoare a tesuturilor de grasimi. In mod natural, tesuturile grase sunt moi, bine hidratate si nu contin toxine.

De asemenea, ceaiurile sunt de mare ajutor in ameliorarea celulitei deoarece ajuta organismul sa elimine toxinele si excesul de apa si imbunatatesc circulatia sanguina.

Factorii care contrubuie la slabirea fibrelor de colagen, determinand formarea celulitei: dereglarile hormonale, sarcina si varsta.
Acesti factori pot afecta circulatia sanguina si drenarea de la nivelul tesuturilor grase, conducand la scaderea cantitatii de oxigen si substante nutritive din sange, permitand depunerea toxinelor si retinerea apei.