| Stefystefyss a întrebat:

Heiiii! Am in casa un sampon uscat batiste pe care l-am cumparat anul trecut, nu l-a mai folosit tocmai din acest motiv. Pe ambalaj nu scrie niciun termen de valabilitate, dar totusi vreau sa stiu daca poate "expira".

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sampoanele Batiste n-au termen de valabilitate de la deschidere, trebuie sa scrie pe ambalaj " A se folosi preferabil inainte de : (data expirarii ) "

| FlorentinaMariaRusu a răspuns:

Orice produs cosmetic are pe ambalaj o mica inscriptie cu valabilitatea (ex:12 months; 18 months) pozitionata intr-o mica casuta de forma rotunda.

Success!

| Mimi2323 a răspuns:

Dacă la.ai cumpărat de un an îl mai poti folosi. Sigur are termen de valabilitate, dar mai mult de 2 ani sigur