| mdeliii a întrebat:

Heiiiii TPU, cum pot scapa de cosuri? Vre-o parere?
Funda! big grin

6 răspunsuri:
| CrownUp a răspuns:

Pentru a scapa de cosuri,trebuie sa ai grija la alimentatie,sa mananci mai multe fructe si legume,deoarece totul vine din interior,i, dar este normal la adolescenti, mai poti face infuzii cu galbenele, ca sa deschizi porii apoi sa te cureti cu zat de cafea, incet...eu am folosit si un tratament de cosuri :Zynerit, sper ca ti-am fost de ajutor :*

| Ionel997 a răspuns:

E adevarat ce a sps si crown eu iti zic sa maninci cite mai multe fructe apoase si sa bei apa multa sa scorti toxinele din copr de aceia nu bea si nu fuma spalate de 2 ori pe zi cu apa calda fara sapun(contine substante ce blocheaza respiratia porilor).Nu stringe cosurile.Si gaseste un preparat ce te va ajuta recoman Zeneryt (Eu ma folosesc de el e foarte bun

| ElleElenaElle a răspuns:

Cu un baton anti-cosuri.

| CrownUp a răspuns (pentru Ionel997):

Acum sunt Elena, mi-am schimbat numele... happy

| BiuL a răspuns:

Du-te la dermatolog, e cel mai sigur.

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Http://www.eva.ro/......40797.html
http://www.divahair.ro/......le_incerci
Bea apa - 2 litri pe zi.
Curata-ti fata de 2-3 ori pe zi cu un sapun hidratant sau antibacterian ( de exemplu Protex).
Sper ca te-am ajutat!