| KiddoC a întrebat:

Hello! Am incercat tot felul de creme, dar tot n-am reusit sa scap de cosuri. Imi puteti spune alte metode sa scap de ele?

10 răspunsuri:
| Alecsanndraa a răspuns:

Daca nu ai incercat zinerit mai bine l-ai incerca
nu iti dispar cosurile intr-o zi dar intr-o luna incep sa dispara toate
si cremele nu sunt bune ...deobicei cei care au cosuri au tenul gras si cremele sunt uleioase deci mai rau le faci
iti trebuie o crema pe baza de apa...si la fel si produsele cosmetice
zineritul este pe baza de alcool si usuca cosurile...la mine a functionat perfect!
succes!

| marycris a răspuns:

Mi-am luat din anglia doua cremu... una de la garnier si una de la the body shop. daca le folosesti iti dispar intr-o zi.si mai e una de la gerovital

| BullyMints a răspuns:

Foloseshte pudra cu baneocin. usuca frumos, fara sa iti ramana semne
sper ca te-am ajutat
good luck^^

| Georgiiiii a răspuns:

Clearskin de la avonwinking
sau in fiecare zi te dai cu malai in zonele cu probleme (stiu ca suna aiurea dar chiar functioneaza si te scapa de cosuri)winking

| rebecca_9144 a răspuns:

Cu zeama de lamaie sau cu un catel de usturoi dai pe fata apoi te speli cu apa calduta

| rilu a răspuns:

Ai pute sa te dai cu clearisin

| matadoru a răspuns:

Eu folosesc crema Skinoren si numai am niciun cos!

| Deeanne a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog, acesta iti poate spune care este cea mai buna metoda pentru tenul tauhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca zineryt sau acea gama clearasil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand cremele(mai ales daca ai tenul gras), nu vor face mare lucru(ti-o spun din pripria experienta). Iti recomand Zineryt-ul, dar inainte sa-l folosesti, consulta un dermatolog pentru a te asigura ca e totul ok(unele persoane sunt alergice la eritromicina sau au pielea foarte sensibila si in astfel de cazuri poate face mai mult rau decat bine). Foloseste-l o data pe zi; seara si-l lasi sa actioneze pana dimineata(daca nu e grav)sau de doua ori pe zi(daca ai probeme serioase); seara si dimineata(si-l lasi sa actioneze cat mai mult posibil), dupa ce te-ai spalat pe fata.In rest fa tot posibilul sa ai fata curata, fara sebum(dar nu te spala pe fata de mai mult de 3 ori pe zi)si incearca sa nu pui mana pe fata.Ai grija ca fata de perna sa fie curata(o poti schimba chiar o data pe saptamana), la fel si in cazul prosopului de fata(il poti schimba chiar mai des); cosurile pot aparea si de la acestea.