| Yurisa a întrebat:

Hello! As vrea ca in viitorul apropiat sa imi fac un piercing. Am doar gauri in urechi, dar sunt facute aiurea rau. Am incercat sa le las sa se astupe dar nu a mers laughing Asa ca m-am gandit sa imi perforez corpul in alte locuri. M-am gandit sa imi fac pentru inceput in cartilajul urechii (loburile mele sunt facute praf, se exclude). Sa imi fac un industrial (google it). Sau sa imi fac in sept. Mi-ar placea sa am intr-un loc in care gaura sa nu se vada (nu buze sau spranceana sau cartilajul alar) pentru ca nu cred ca profii de la facultate s-ar uita prea frumos la mine laughing. Mentionez ca suport durerea dar as vrea mai multe pareri pe aceasta tema. Opinii?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În septum clar.
Sau helix.

| mihaicelsfant a răspuns:

Ai auzit de flashuri?

| Yurisa explică (pentru mihaicelsfant):

Da, dar nu vreau sa ma maltratez in halul ala laughing

| mihaicelsfant a răspuns (pentru Yurisa):

Pai nu il faci marelaughing si arata fain la fetee:3

| Yurisa explică (pentru mihaicelsfant):

No thanks

| Boblobobonti a răspuns:

Sunt Foarte frumoase piercingurile în sfârcuri, dacă porți sutien nu se vad, iar dacă iei bustiera sau direct cămașă ori tricou sunt suuper. Cat despre gauri, în ureche merg în mai multe zone. Și da, unul.industrial arata bine.

| Yurisa explică (pentru Boblobobonti):

Nu mi-as face in sfarcuri din urmatoarele motive:
1. Durere
2. Predispus la infectie
3. Probleme la alaptare daca ma voi decide sa imi raspandesc gena
4. Nu ies din casa fara sutien. Si atunci cand ies e sa ma duc la magazin la colt sau daca sunt la plaja si port costum de baie laughing

| Boblobobonti a răspuns (pentru Yurisa):

Poți încerca și cel în buza inferioara. Cel ce iese fix în buza o biluta iar cealaltă sub buza.