| Doris143 a întrebat:

Hello!
Caut un salon in Bucuresti pentru decolorat si vopsit. Mentionez ca am părul negru, vopsit cu henna. Culoarea naturală e un castaniu inchis. M-am decolorat in trecut, iar pigmentul iese destul de greu. Așadar, ca sa ajung la o nuanta de gri deschis as prefera sa aleg un salon destul de bun. Vreau ca părul sa nu fie deteriorat deloc. Astept cateva sugestii, multumesc!

3 răspunsuri:
| Andra9pk a răspuns:

Parerea mea este ca, cel mai bun salon de unde poti pleca acasa cu parul sanatos dupa o decolorare, fara sa iti cada sau sa se rupa pe parcurs ..este Totanji's Studio Concept. Du-te la o consultatie gratuita. Te asigur ca pleci de acolo incantata 100% si cu parul sanatos, nedeteriorat. (Ei folosesc si Olaplex la decolorare ca parul sa fie protejat, sa nu se arda.)

| Anemona2020 a răspuns:

Salut. Din câte am înțeles te-ai decolorat anul trecut. Părerea mea este sa nu o mai faci și a doua oară mai ales când este vopsit cu henna pentru ca se va distruge.
Eu am 1 an de când m-am decolorat și încă nu și-a revenit, este deshidratat, uscat, se rupe, când ma vopsesc se duce culoarea foarte repede și dacă ma îndrept cu placa se arde imediat plus ca este ca o guma.
Și oricât de bun ar fi salonul parul tot se va deteriora si va arată bine in prima zi pentru Ca ți-l vor aranja dar când te vei spala tu acasă și se va usca nu va mai arată bine deloc și va fi și mai deteriorat.

| Rx5hnS a răspuns:

Daca parul e colorat cu henna, nu-l vopsi sau decolora. Asteapta sa creasca. Henna e dubioasa cand vine vorba de decolorare.