| Alexyne a întrebat:

Hello, cum pot scapa de durerea la ochi provocata de la sudura? Aseara cineva a sudat o chestie dar nu eram aproape deci era distanta, cam vreo 3-4 metri si am crezut ca nu are ce sa se intample, azi-noapte nu am putut dormi, imi lacrimau ochii, ma dureau si era o senzatie ca si cand as fi avut nisip in ochi si acum la fel, bun mai usor dar tot nu pot iesi din casa pentru ca sunt foarte rosii...Trebuie sa astept sa treaca sau sa iau ceva picaturi de la farmacie?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Exact asa patise bunicul meu, am fost la farmacie, mi-a dat niste picaturi si in 2-3 zile nu a mai avut nimic. Nu sta asa.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai in casa, intins in pat si tine comprese cu ceai de musetel pe ochi.
Poti trimite pe cineva la farmacie sa-ti ia niste picaturi, dar nu stiu in ce masura te pot ajuta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba, lasa leacurile babesti cu cartofi si mușețel

| anonimg a răspuns:

Te speli cu apa rece cât de des posibil -la fiecare 10 minute.
Există și la farmacie picături.

| RobertMoon a răspuns:

Picături Visine

| madalinandrei674 a răspuns:

Am patit si eu de mai multe ori. Eram neviot sa sudez fara masca pentru ca sudam intr-o pozitie mai dificila. Taie doua felii de cartofi, pune-i pe ochi si leaga-te cu ceva. O sa ia durerea si senzatia de nisip in ochi o sa dispara!

| Alexyne explică (pentru madalinandrei674):

Multumesc o sa incerc dar acest raspuns l-am vazut pe alt site inainte sa pun intrebarea, era de prin 2009 daca imi amintesc bine. Dar oricum apreciez