| Doris143 a întrebat:

Hello!
Dacă m-am tuns in stilul pixie, cam cât va dura sa ajung la cea mai scurtă formă de bob? Nu imi îndrept părul si nici nu il vopsesc. Dacă a mai încercat cineva o tunsoarea de genul, as aprecia un raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

În câteva luni, aproximativ jumătate de ani, mi-a crescut mie. Eu de obicei mă tund pixie cut și la câteva luni, gen 2-3, deja arată dubios de crescut dar la jumătate de an e deja bob.
Bineînțeles, depinde și de cât de scurt e acel pixie și de cât de repede crește părul tău. Eu mă tundeam pixie super scurt, mă lua cu mașina de ras. Iar părul meu în general crește mai greu; deci dacă ți-ai făcut un pixie normal iar părul tău crește mai repede în jumătate de an ar trebui să crească destul de mult.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul creste intre 1.5 si maxim 2cm pe luna.
In acest caz, vezi si tu de cati cm ai nevoie pentru bob (scurt, mediu sau lung), facand un calcul aproximativ.

| PinkDust89 a răspuns:

Părul uman crește cu 1-2 cm pe lună de obicei. Să zicem că în 6 luni ajunge unde vrei, dar tot trebuie să îți mai tai din el ca să il uniformizezi până crește.