| skrrizt a întrebat:

Hello! De ceva timp mi-am schimbat stilul vestimentar deoarece ma simt mult mai bine asa deoarece is mai slabuta..si vreau sa intreb asa, ca o idee, ce parere aveti voi despre fetele care se imbraca lung si larg(asta in special la tricouri, camasi casual, hanorace), rar port pantaloni largi.

Răspuns Câştigător
| BlackRaven45 a răspuns:

Ai grija sa nu fie prea largi. Sa nu stea ca pe gard. Am trecut prin asta laughing Si eu eram fana cand eram mica. Totusi uneori purtam haine prea largi si am ajuns pana la urma sa-mi dau seama ca nu ma prea avantajau. Conteaza mai mult cum asortezi culorile, dupa parerea mea. Largi sau nu, o sa arate prost daca nu ai asortat bine culorile. Sunt situatii si situatii. Vezi ce te avantajeaza mai bine. Incearca sa nu mai cauti validare din partea celorlalti. Daca te simti bine si iti place cum arati imbracata asa, atunci asa sa fie. Cauta sa iti creezi propriul stil. Sa ai propria imagine. Poti sa iei cate un element din fiecare stil vestimentar, ceva ce ti-a atras atentia, ceva ce iti place, si sa formezi un intreg. Mie in prezent imi plac mult hainele negre si albe laughing Nu stiu de ce. Poate pentru ca nu mi-a placut niciodata sa stau sa ma gandesc daca se asorteaza bine culorile sau nu. Asa nu trebuie sa-mi mai bat capul prea mult. Ma rog. Mult noroc pe viitor happy

| skrrizt explică (pentru BlackRaven45):

Hainele pe care le port nu sunt foaarte largi, doar putin..imi place sa port camasi casual si simt asa ca arata bine o haina putin mai larga, decat ceva ce sta lipit de tine, eu cel putin ma simt mai bine, mai fresh laughing
Numai bine!

| BlackRaven45 a răspuns (pentru skrrizt):

Si eu sunt de aceeasi parere. Si eu mai port tricouri cu o marime mai mari. Sau bluze. Mai ales bluze si hanorace. Ma simt eu mai bine in ele. Chiar daca nu mai sunt asa grasa precum eram inainte, inca am fixurile mele. La mine e problema cu stima de sine pe care trebuie sa mi-o rezolv. Oricum nu prea pare ca are legatura cu asta. De multe ori par ca aleg ce e comod, nu neaparat ce arata si bine. Si e adevarat laughing Prioritizez comoditatea, dar nu sunt chiar asa indiferenta cand vine vorba de aratat sau nu bine. Hainele mai largi sunt intr-adevar mai comode, te simti mai fresh, vorba ta. Te lasa sa te misti liber, si daca chiar nu iti place sa fii in centrul atentiei sau sa se uite oameni la tine, hainele te mai ajuta sa rezolvi problema asta big grin