| Yurisa a întrebat:

Hello girls, sunt la mare si am o problema laughing. Sunt o tipa super palidă, problema este că sunt brunetă si am parul foarte des si gros si nu pot sa scap de cel de pe corp. Am observat ca parul meu de pe picioare se intinde pana sub fund (si nu e puf, sunt fire din alea mari si groase laughing), loc in care nu ajung cu lama sau cu Philips lumea. Ma gandeam sa il decolorez dar cand m-am decolorat pe burta nu s-a decolorat ca lumea, a trebuit sa iau firele de par cu penseta. EXCLUS CEARA SAU SMULGERE. Am pielea super sensibila, sunt predispusa la varice si am radacina firului foarte gros, nu vreau tehnici violente. laughing Merita sa il decolorez?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Laser/electroliza.
Electrozia este mai scumpa din cate stiu dar parca dureaza pana la cativa ani buni sau chiar pentru totdeauna parca.
Practic prin epilarea cu electroliza distrugi radacina si nu se mai poate regenera. Oricum te va ustura mult mai mult la buzunar fiind nevoie de un numar mult mai mare de sedinte fata de cea cu laser.

Daca zici ca te-ai decolorat pe burta si nu ai rezolvat mare chestie, ce te face sa crezi ca vei obtine alt rezultat sub fund? Posibil cumva sa fie o zona mai putin vizibila si zici ca bla bla. dar ma indoiesc.

De obicei epilarea cu electroliza sau laser pe portiuni mari nu merita... doar daca esti ceva actor si iti castigi existenta prin look-ul fara cusur. laughing

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hey fata, tu trebuie sa vezi pe rand de ceea ce nu iti convine la tine, parul din cap il ai frumos, observ ca nu iti place parul de pe corp exista laser, te duci si vezi, te duci la un salon si te epilezi

| Yurisa explică (pentru RAY):

Stii cat costa o sedinta? laughing Cat toata viata mea laughing Laserul e o idee pentru cand o sa am banii mei, dar pana atunci... sad

| RAY a răspuns (pentru Yurisa):

Esti o fata frumoasa poti face multi

| Yurisa explică (pentru RAY):

Din pacate am moravuri

| Iote a răspuns:

Par foarte gros, negru si cu radacina groasa. Dar cu pielea "super sensibila" (poate supra sensibila) si "super palida". Exclus. Nu te incadrezi in tipologie. Undeva minti, ca sa ne induiosezi si sa-ti spunem o metoda blanda. Draguta, orice femeie ca sa fie frumoasa, sufera!

| Yurisa explică (pentru Iote):

Soarta nu a fost prea blanda cu mine sa stii laughing

| Iote a răspuns (pentru Yurisa):

Daca te referi la par, te cred. Restul, nu! Dar dupa cum afisezi rasul ala, se vede ca minti de ingheata apele.

| Yurisa explică (pentru Iote):

Te-as invita sa ma vezi sa ma controlezi, dar nici in tipologia aceea de femeie nu ma incadrez ce sa vezi

| Sonia822 a răspuns:

Lumea da cancer de piele. Poate d-aia ai si pielea sensibila, de la radiatiile lumea. La 30 ani n-o sa mai ai par, bucura-te la gandul asta. Daca pielea e sensibila, decolorantul ii va face rau, iritatii, etc. Firele fiind groase, nu se vor albi. Sau poate doar daca stai cateva ore cu colorantul. Ceara e solutia optima. Din pacate, nu exista multe metode de a scapa de el.

| Yurisa explică (pentru Sonia822):

Nu am folosit lumea decat o luna, am rude care u folosit un an si acum nu mai au probleme. Cand am fosg la cosmetica si i-am aratat tipei venele mele spartw de sub piele mi-a zis ca ori e de la ceara, ceea ce eu nu folosesc, ori de la blugi prea stramti laughing Abia rezist la pensat cand imi smulge parul fir cu fir, imi dau lacrimile... D-apai cand ia zeci de fire odata

| mitzok a răspuns:

Te ai gandit la laser? nu stiu sigur daca iti face in locurile unde nici tu nu poti ajunge