| Andwta a întrebat:

Hello!
Pastilele impotriva caderii parului sunt eficiente sau fiolele?
Cat timp ar trebui sa urmez tratamentul?
Ce imi recomandati?
Sper sa imi raspundeti.

10 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Forcapil - 2 capsule pe zi timp de 3 luni, nu luate cand iti amintesti.
O sa ai rezultate.
Fiolele depinde care si ce contin, in general ce e bun e scump.
Tunde parul cat te lasa inimawinking nu sta cu el f lung daca iti cade fff tare.

| Andwta explică (pentru alina2k18):

Imi place sa il am lung, de ce ar fi rau?
Am 6 luni de cand m-am decis sa nu imi decolorez parul si tot cade

| alina2k18 a răspuns (pentru Andwta):

Probabil ai par degradat mai ales daca a tot fost supus decolorarii si vopsirii permanente. Fibra capilara cu siguranta o fi f uscata si lipsita de vitalitate.
Nu trebuie sa fie tocit la varfuri ca sa fie degradat si slabit.

| Andwta explică (pentru alina2k18):

Unde gasesc forcapil?

| alina2k18 a răspuns (pentru Andwta):

Orice farmacie.

| Andwta explică (pentru alina2k18):

Le-ai incercat?

| alina2k18 a răspuns (pentru Andwta):

Da, le iau si in prezent, imi cadea parul cu pumnul la fiecare periat, ceva de speriat + par in toata casa si s-a mai diminuat de cand iau cam de aprox 6 sapt.

| Alive99 a răspuns:

Andwta,recomand sa nu mai folosesti placa, feonul si vopsele.Ar fi cel mai bun tratament parului.Iar ca tratament bun, ar fi sa iti tunzi parul scurt, gen marimea 1, vei permite vindecarea.Nu folosi medicamente, ofera-i un tratament natural cu aloe si miere de albine sau crema de la farmacie.Nu folosi pastile si fiole, ingreuneaza ficatul si alte organe.Incearca sa rezolvi problema local, adica cu crema.Cauta in farmacie.Seara buna

| Andwta explică (pentru Alive99):

Am renuntat de mult la vopsele si celelalte, dar tot imi cade, ma reder la fiole ce le pit folosi la scalp. Nu as putea sa ma tund asa scurt, am mai facut asta si mi-a parut rau

| Alive99 a răspuns (pentru Andwta):

Mhmm,cred ca cele cu aloe.Cauta sa folosesti aloe.Intra pe internet si cauta tutorial.Este mai ok sa stii ce contine