| Dyxy a întrebat:

Hello:* s-a epilat cineva pe toata fata pana acum?

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Parul de pe fata in abundenta la femei apare datorita dereglarii hormonale.Eu iti recomanda sa te duci la un dermatolog sa vezi ce zice despre acest par.Problema este ca daca incepi sa te epilezi parul v-a creste mai mult, din ce in ca mai repede si mult mai vizibil.Iti poti epila mustata, parul excesiv din jurul sprancenelor, fruntii dar nu obrajii sau alte zone. Oricum cea mai buna metoda e ceara calda nu benzile pentru ca este mult mai eficienta.

12 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Doar maimutele fac asta.

| Dyxy explică (pentru măcheamăăăî):

Si.Yogurt de ce crezi ca numai maimutele? ce e asa rau in asta? atata timp cat te faci cu benzi..sau alt ceva... daca ai fi in situatia asta..nu imi spune ca ai sta asa.(parul meu pe fata este blond..nu e foarte vizibil si nu e mult.)era doar o intrebare multe prietene de ale mele se epileaza pe fata.straight face

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Dyxy):

Nu am spuns-o cu rautate, crede-ma!

| Dyxy explică (pentru măcheamăăăî):

Okhappy

| Puffulets a răspuns:

Nu:O:O cum sa faci asa cevalaughing?

| Dyxy explică (pentru Puffulets):

Puffulets daca ai avea mult par pe fata care este foarte vizibil..inestetic nici atunci nu te-ai epila?

| Puffulets a răspuns (pentru Dyxy):

Asta e partea a doua, dar apropo esti fata sau baiat? daca esti fata nu prea vad de ce ai avea atat de mult par incat sa te epilezi pe toata fatathinking acum faci cum crezi daca iti da un aspect neplacut poti sa te epilezi din partea mea nici o problema:p

| Dyxy explică (pentru Puffulets):

Sunt fata...eram curioasa voi ce parere aveti..multe cunostinte de ale mele se epileaza..eu nu am foarte mult par pe fata..am ca orice fata dar este blond..si nu prea este vizibil...

| Puffulets a răspuns (pentru Dyxy):

Pai atunci nu are rost sa te epilezi pe toata fata doar pentru ca multe cunostinte de ale tale fac acest lucru. Daca era par negru si era vizibil atunci era Ok... doar nu era sa stai cu parul pe fata intelegi? dar in cazul tau( ca ai par blond) nu e necesar sa te epilezi pe toata fata parerea mea pentru ca mai tarziu o sa regreti. O sa trebuiasca sa te epilezi mereu pentru ca parul o sa cresca intruna. Eu iti spun din propria experienta si cred ca si tu poti confirma acest lucru. Ai vazut de exemplu cand te epilezi pe picioare sau cand iti iei mustata, dupa ceva timp creste din nou si din nou. Acum la varsta asta ca suntemi tineri si avem mult timp la dispozitie pentru noi ( pentru a ne ingriji) nu este o problema dar cand vom mai creste, cand o sa avem o familie, copii si asa mai departe, nu o sa mai avem timpul necesar pentru epilare, make-up, pentru par, pentru shopping. cum facem acum. O sa avem altele pe cap si o sa incepem sa ne neglijam usor usor. iti dai seama daca te epilezi pe toata fata acum, cand o sa ai 50-55 de ani nu o sa-ti mai vina sa faci nimic si o sa arati "oribil". Acum sper ca te-am facut sa intelegi de ce nu sunt de acord cu chestia asta dar tu faci cum vrei nu pot sa te oblig. Succes!kiss

| Dyxy explică (pentru Puffulets):

Multumesc:*

| caus3lov3ya a răspuns:

Pff am ajuns sa ne epilam si pe fata mai noulaughing) du-te frateerolling on the floor du-te tare.comwinking

| Dyxy explică (pentru caus3lov3ya):

Nu inteleg de ce comentezi daca nu e nimic referitor la intrebare..fiecare face ce vreawinking