| RoxRoxyyy a întrebat:

Hello, sambata pe 22 am o nunta, am ales o rochie bej, pantofii sunt aceeasi culoare dar nu prea stiu la bolero ce culoare sa aleg...am unul alb, unul fuchsia, unul negru si unul albastru...care credeti ca s-ar potrivi mai bine?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singurul care merge este cel negru, ca bejul este o culoare extrem de dificiala, sa fie combinata cu altceva.

| Speranta12 a răspuns (pentru Violleta2022):

Buna! La fete scunde cu tenul palid ce culori de rochii ar fi potrivite pentru bal?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Speranta12):

La fete scunde cu tenul palid, recomand culori vii: rosu, bleu, albastru, verde, turcoaz.
Bejul este o culoare stearsa, folosita in general de fete foarte inalte, ca sa nu iasa prea mult in evidenta.
Tu fiind micuta, ai nevoie de culori vii, puternice, care sa te scoata in evidenta!

| Speranta12 a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc mult!

| Nume6 a răspuns:

Buna. Albastru nu se potrivește cu bej, nu are nicio legătură, nici negru cu bej pentru că sunt amandouă culori inchise, palide, fuchsia cu bej seamănă prea mult sunt amândouă culori calde. Deci alb cu bej se potrivește. Iar boleroul alb fiind în zona de lângă faţă aproape, îţi va lumina toată faţa și o să îţi dea un aer rafinat.