| helentpu a întrebat:

Hello! Ştie cineva unde pot găsi informaţii despre Ana Morodan şi toţi ceilalţi influenceri? Cuz no Wiki

3 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Ana Morodan e infulencer? woow. probabil din asta nu scrie nimic despre ea pe wikipedia... pentru ca e fix nimeni. ar trebui sa isi faca singura o pagina de wikipedia... ma rog

| helentpu explică (pentru Atotstiutorul):

Fix nimeni? laughing) e bine să fii așa nimeni, zic. Termenul de,, influencer" are diferite înțelesuri, fiecare cum vrea să-l perceapă.
Ți-aș putea spune că nici despre Ioana Grama, Otravă, Sânziana Negru sau alți bloggeri/vloggeri, nu găsești informații pe Wikipedia, asta nu-nseamnă că-s nimeni (sunt exemple variate, nu-s influenceri, ci persoane care abordează anumite subiecte în mediul online, stârnind reacții; mă bazez c-ai înțeles my point)

| Atotstiutorul a răspuns (pentru helentpu):

Cam cate intelesuri ar putea avea termenul de influencer? e simplu cineva spune o idee si te influenteaza! cineva spune ca foloseste produsul X (in baza unui contract adica firma Y care detine produsul X a contactat un influencer din asta sa spuna ca foloseste produsul X si ca e bun. ghici ce ca sa te INFLUENTEZE pe tine si sa cumperi produsul respectiv) chiar nu inteleg ce alt sens mai poate avea cuvantul influencer. iar cat despre Ana Morodan e fix nimeni pentru mine.