| dulcikata17 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu nevoie de un sfat : mi-am ros unghiile de mica,acum am renuntat la acest obicei doar ca atunci cand cresc nu cresc drepte.le-as pili cu pila sa le indrept dar nu stiu ce fel de pila mi se potriveste.Le am moi si as folosii o pila moale, din burete, si am niste cuticule ingrozitoare am auzit de exfoliante pentru cuticule ajuta? si pila de care sa fie sa imi indrept unghiile

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste o unghiera mica, buna, care are si pila.
Chinezii fac asemenea unghiere. Taie bine, sunt ieftine si te tin foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu banda abraziva granulatie 120.

| mirelaalbu776 a răspuns:

Incearca sa le lasi mari si apoi le tau dupa ce firma doresti ( mai preferabil ar fi sa le faci patrate iar apoi le pilesti) Sper ca te-am ajutat!