| dulcikata17 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o intrebare : am 17 ani (de fapt ii implinesc acus)laughing si am 1.50 m.Problema este ca nu par de varsta mea ci de 12-13 ani..as vrea cateva idei care sa ma faca sa fiu de varsta mea..imbracaminte,atitudine,coafura,machiaj,ORICE E BINE VENIT! happy

14 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Buna fata mea! Eu am aproape 20 si ca sa vezi ca te inteleg m-am dus la un film interzis copiilor sub 15 ani si ala de la casa m-a intrebat cati ani am laughing
Poti sa incerci machiajul, ala chiar te imbatraneste
Poti sa porti cizme cu platforme, nu recomand sa te vopsesti laughing
Poti sa porti genti din alea pe umar ca sa vada lumea ca esti femeie de acum
Haine dressy-professional
Sa stii ca la 30 tu o sa arati de 20 iar alea care pareau de 25 la 17 o sa arate ca niste babe la criza varstei, asa ca nu iti face griji :*

| Elena9328 a răspuns:

Ramai cum esti
Crede-ma
Când vei ajunge la 40
Sigur îți va conveni sa pari de 25 happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucura-te si fii tu insati, ca sora-mea arata de 30 si are 15 ani laughing. Esti norocoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1,50 am si eu, mi se zice ca arat de 19 pentru ca sunt vopsita, ma machiez discret si am un stil mai elegant

| Raducons a răspuns:

De ce vrei sa pari mai mare stai asa de 12-13 ani, Importanta este gandirea omului nu inaltimea sau imbracamintea, asta il face sa para matur in ochii celorlalti.Imbracamintea cred ca o ai ca toate fetele de varsta ta, nu ai ce sa faci in privinta asta, doar nu o sa umbli toata ziua cu sacou.
Nu iti face griji o sa te placa si pe tine cineva asa cum esti.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Pai nu trebuie sa asculti de gura lumii, fii tu insati. eu am 21 si par de 16 ani si chiar este un avantaj! BFT

Răspuns utilizator avertizat
| DragosTrandafir a răspuns:

Vreau doar sa te oftic ca la 13 ani am 171 :*

| Dalmore a răspuns (pentru DragosTrandafir):

Esti baiat. Si de ce crezi ca oftici pe cineva? laughing

| DragosTrandafir a răspuns (pentru Dalmore):

Ma simt trist =( imi place sa oftic lumea

| Dalmore a răspuns (pentru DragosTrandafir):

Nu toata lumea se oftica din motive puerile sad

| dulcikata17 explică (pentru DragosTrandafir):

M-am ofticat? pentru că ești înalt

| KTY123 a răspuns:

Nu ar trebui sa fii complexata de acest lucru. Si eu chiar si cand eram in clasa a 12 a, nimeni nu imi dadea mai mult de 12-13 ani. Stii care e avantajul nostru? Peste ani cand altele vor fi foarte imbatranite, noi vom arata tot ca niste adolescente. La capitolul atitudine fii tu insati. Si daca vrei sa atragi baietii prin vestimentatie, nu o fa! O sa fii dezamagita. Imbracate cum simti si comportate si fii tu si esti perfecta. Cu machiajul sa nu exagerezi. Oricine ti-ar spune orice..tot mai frumis e natural. Si daca te incomodeaza inaltimea, tocurile sunt o idee buna dar nu exagera cu inaltimea ca sa nu te chinui la mers sa pari penibila. Fii tu Ce conteaza daca nu rati de 17 ani daca te iubesti tu petine toti te vor iubi.

| ʚiɞ_Semy_1989 a răspuns:

Cand o sa ai 30 de ani o sa arati ca de 20winking.
Plus ca un studiu a dovedit ca persoanele care arata mai tinere decat varsta lor reala, traiesc mai mult

Tu bucura-te de asta!rolling on the floor)))