| amanda a întrebat:

Hello, TPU!
Cum imi pot tapa parul? El este mai subtire si se rupe destul de repede. As putea sa fac asta singura acasa, cum?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Taparea frecventa si incorecta a parului este de preferat evitarea acestui procedeu deoarece nefiind executata corect poate duce la ruperea parului. Recomand consultarea unui haistylist de fiecare data. Parul trebuie tapat doar la radacini iar, cand se va descurca, intotdeauna de la varfuri spre radacini.

| Marbea a răspuns:

Sigur ca poti, uita-te la un tutorial. Iei o suvita mica de par o tapezi (daca nu stii cum urmaresti un video) si apoi dai suvita cu fixativ. Dupa ce ai terminat dai usor cu pieptanul doar deasupra fara sa intre dintii in par, si gata.