| ioana375 a întrebat:

Help me! Dupa ce ma epilez pe picioare imi ies niste bubite, chiar si cosuri, ce as putea face ca ele sa dispara si sa nu mai apara dupa o noua epilare? Tin sa va zic ca am folosit spirt.

Răspuns Câştigător
| Doublekillll a răspuns:

Au au aubig grin spirtul irita,date cu o crema de corp, lotiune
fara spirt, ala e dezinfectant

7 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Spirt laughing Pai depinde cu ce te epilezi. Eu sincer iti zic sa lasi ceara sau crema depilatoare, pentru ca iti afecteaza foarte mult pielea.
Dai cativa banuti, eventual astepti putin si strangi cativa tu daca nu ai acum, si iti iei un aparat depilator, pentru ca este foarte bun.
Bubele alea si ce mai iti ies tie, e doar din cauza ca pielea ta nu accepta bine ce folosesti tu acum.
Daca deja folosesti aparat de depilare, atunci nu stiu ce ai.
funda?

| Hikari a răspuns:

Iti apar niste bubite si cosuri deoarece te iritezi. Foloseste o crema care sa te ajute. happy

| flowerpower12 a răspuns:

Si mie imi apar(eu ma fac cu ceara)bubite, dar dupa 1-2 zile trecbig grin

| biia_6810 a răspuns:

Lotiune calmata sunt iritatii acelea... iatzi alta cremawinking

| YoSiAtat a răspuns:

Din cate stiu de la prietenele mele trebuie sa folosesti o crema depilatoare si o crema dupa epilare. Spirtul nu ajuta decat la inchiderea porilor.

| RoxanaTM a răspuns:

E foliculita... Ai pilelea sensibila si te iriti usor. Incearca metoda de epilare definitiva, e la indemana in zilele noastre si accesibila ca pret. Eu sunt la a 3-a sedinta si vad rezultate bune. Iti recomand daca esti din Timisoara un salon f bun, 124 lei sedinta si ai calitate si profesionalism. E in zona Piata 700 In cladirile Business Centre C, tel 0745624624.
Pe curand

| MirelaVL92 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa nu mai folosesti spirt pentru ca am auzit ca nu face bine.eu as zice si ti-as recomanda sa folosesti o crema hidratanta dupa fiecare epilare.succes.