| Adina999 a întrebat:

Helppp, de cateva zile caut ceva, un produs, pentru cresterea parului, nu imi pasa pretul, ma ajuta cineva? Numa raspunsuri fara efect am primit, helpp.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai incercat cu ulei de ricin?
Du-te si la farmacie si cere-i un sampon pentru regenerare, spune-i ca-ti cade parul si sa-ti dea ceva.

| Adina999 explică (pentru Adry05):

Nu imi cade parul, vreau sa imi creasta la lungime

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În niciun caz nu încerca cu ulei de ricin, cum a spus aeriana de mai sus.
Apoi, NU există pastile pentru creșterea părul, doar ceva ajutător ( sau cel puțin la mine au reușit) : b complex, calciu, biotină.
Alte chestii :
- pune bicarbonat de sodiu în șampon o dată la 5-6 săptămâni
- bea multe lichide ( necesarul zilnic : 40-50 ml x nr kilograme), dacă poți ceai de coada calului și/sau urzică
- mănâncă multe verdețuri, lactate, proteine, multe fructe ( dar vezi și tu cât mănânci să nu te înjure ficatul )
Și măști săptămânal, dar asta pentru întreținere.

| Aberdeen a răspuns (pentru anonim_4396):

Care este problema cu uleiul de ricin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aberdeen):

Uleiurile și măștile pentru creșterea părului sunt mituri.
În afară de asta, face mult mai rău părului din cauza consistentei.
4-5 picături într-o mască nu-i așa nasol, dar mai mult de atât riști să rămâi fără șampon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine au mers foarte bine fiolele de la Revalid, nu mai cadeau la fel de multe fire de par si imi cresteau firisoare noi in prostie. laughing
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10038752

| Goddess23 a răspuns:

Eu folosesc masca din galbenus de ou si ulei de masline pentru cresterea parului plus masaj capilar cat de des se poate doar ca necesita spalarea parului mai des datorita masajului capilar. Si gasesti in farmacie sampon stimulator pentru cresterea parului-Parusan, Gerovital, Alpecin cu cofeina