| Wyorel a întrebat:

Hey all! Mi-am cumparat un ceas Daniel Klein Premium si am observat ca dupa ce l-am lasat dat jos de la mana cateva ore era oprit.(ceasul este mecanic, pe baterie)Am citit in garantie ceva de genul ca trebuie tras(nu stiu daca asta era cuvantul) odata la 24 de ore.Asta sa fie?(Nu trecusera 24 de ore)Si daca da,atunci cum se face?
Apropo, pareri legate de ceas?!

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut vezi să nu cumva să meargă doar dacă il tii pe mină el atunci isi incarcă bateria de la pulsul tău, cum il dai jos se opreste, e bun ceasul, serios fără misto, dar dacă este din acela atunci cind esti bolnav nici el nu merge. Incearcă să il tii la mină citeva zile să nu il dai jos decit cind faci baie, si vezi ce face.

| Dzeko7 a răspuns:

Nu are cum sa fie mecanic pe baterie pur si simplu e imposibil.Cred ca vreai sa zici ca-i mecanic, nu cunosc modelul dar cred ca trebuie intors cu 24 de ore si asta in fiecare zi.

| Wyorel explică (pentru Dzeko7):

Si cum se intoarce?

| Dzeko7 a răspuns:

Are o rotita pe partea dreapta tragi putin de ea si o sa poti sa o rotesti. Daca nu are rotita inseamna ca nu-i mecanic.

| Wyorel explică (pentru Dzeko7):

Pai are si afisaj al zilei, trag odata pentru a modifica ziua si a doua oara pentru a modifica ora.In ce directie trebuie rotita?

| Dzeko7 a răspuns:

Inspre tine sau nu stiu incearca de mai multe ori.Sau poate are si el dreptate cu chestia aia cu pulsul ti-am mai spus nu cunosc modelul.

| Wyorel explică (pentru Dzeko7):

Daniel Klein Premium dk 10233.

| Dzeko7 a răspuns:

Http://www.rankine.ro/......-dk10233-2 cauta aici poate gasesti.

| Constantinescu_Andrei_1989 a răspuns:

Chiar si un ceas stricat arata ora de 2 ori bine in 24 de orehappy.

| Nechifor_Petru_2000 a răspuns:

Salut, îmi poți da un link de la ceasul care il ai? Pentru ca, cred ca vreau sa cumpăr si eu acelasi model. Si vreau sa te întreb cate ceva, să vorbim mai în detaliat te rog sa îmi dai add pe skype (petru.alex6) sau pe Facebook (Petru Nechifor).

| sfinx1983 a răspuns:

Salut, aici am scris cateva recenzii despre ele: https://www.opiniifulger.ro/ceasurile-daniel-klein-un-cadou-perfect/ Sper sa te ajute!