| Диана a întrebat:

Hey all! Vreau sa-mi vopsesc parul intr-o nuanta de rosu aprins, cam asa:

http://www.topbeauty.ro/wp-content/uploads/2009/05/cool_ short_red_hair1.jpg

Ce vopsea de par imi recomandati? :)

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Daca esti bruneta, incearca Pallete Color XXL.Am incercat vreo 3 nuante de roscat si ieseau foarte aprinse.Sunt bune si vopselele de la Garnier.Nu as putea sa-ti spun exact o nuanta, din pacate, intrucat am folosit destule.Totusi,rosul se decoloreaza cel mai repede, asa ca in vreo 2-3 saptamani, depinde cat de des te speli, devine cam portocaliu si daca-ti displace trebuie sa te vopsesti mai des ca de obicei.happy
Bafta.>big grin

5 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Nuantator de la palette. Daca esti bruneta, nu va iesii aproape deloc culoarea asta

| RXN a răspuns:

Nu, nu trebuie sa-l decolorezi.happy Daca ai parul saten, cam toate nuantele de roscat ies destul de aprinse, iti spun din proprie experienta.big grin

| Диана explică:

Pai parul meu e saten. laughing Ar trebui sa-l decolorez sau ceva de genu inainte sa-l vopsesc? thinking

| Диана explică:

@R. Multumesc pentru raspuns. big grin

| gigiro a răspuns:

Pai daca nu ne dai amanunte, nu te putem ajuta. Aceasta tunsoare si culoare sunt foarte frumoase, dar nu avem de unde sa stim ce forma are fata ta, culoarea pielii, calitatea parului tau.