| dany1128 a întrebat:

Hey! Am 12 ani, i-am împlinit acum 2 luni aproximativ. Am 1, 55 și 37 de kg...mi se pare ca sunt prea slaba...ce as putea face?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sotia mea era ca paiul cand ne-am casatorit. Eu eram un pic mai gras. Acum amandoi suntem ca butoaiele (la batranete). Stai linistita si bucura-te ca esti asa!

| Simpatic a răspuns:

Nu faci nimic deocamdata esti prea mica de ani.
Eu zic ca dupa un 16-18 ani poti incerca sa te ingrasi
Sa te iei dupa unii sau altii de aici nu e o solutie.
Vrei sa fii sigura mergi la un medic nutritionist, sa iti explice ce si cum si eventual sa iti prescrie vitamine ceva, pe langa asta si un set de analize si in baza lor iti va prescrie eu stiu vitamine si un program de nutritie, alimentar.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asa esti tu, mostenire genetica, bucura te ca altele se chinuie sa slabeasca ca sunt cît va(cile)

| blairelovesmusic a răspuns:

Opusul dietei: Mananca peste ora 20:00, mananca hrana de tip fast-food, dulciuri (ciocolata, chipsuri, cornuri etc.).

| blairelovesmusic a răspuns:

Si daca practici un sport, lasa-te de el in perioada in care vrei sa pui kilograme pe tine. Succes! happy

| Ka0ru a răspuns:

Buna! Si eu sunt o persoana care se chinuie sa ia in greutate ((:
Nu manca fast food sau prostii prea des, iti strici tenul. Mananca portii mai mici dar dese, de mai multe ori pe zi.

| Ka0ru a răspuns (pentru Ka0ru):

(Desi nu ar trebui sa te stresezi la varsta ta cu greutatea atat timp cat tu te simti bine.)

| bianca37 a răspuns:

Ai putea manca mult MC, KFC... sa mănânci după ora 20... ai doar 12 ani, corpul se dezvolta esti în creștere ai timp sa te îngrași pupiciiiii