| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am 13 ani si acum vreo doi ani nu stiu ce mi-a venit dar mi-am ras sprancenele fara sa stie parintii mei, din greseala imi luasem ceva mai mult dintr-o sprânceană dar cred ca mi-a crescut la loc(nu stiu daca la fel) si recent iar am facut asta, mi-am luat cateva fire cu penseta dar pentru ca ma durea iar am ales metoda cu rasul. Imi vor creste la fel de groase ca inainte? Adica ma gandesc ca vor creste la fel pentru ca nu sunt smulse ci rase. Intreb pentru ca mi le-am subtiat destul de tare si vreau sa ma pensez pe bune adica la salon dar vreau sa fie mai groase, daca merg acum sa ma pensez cu sprancenele astea subtiri nu cred ca va reusi sa faca cine stie ce. Cam in cat timp imi vor creste? Daca vreti sa dati raspunsuri de genul acesta "nu te pensa ca esti inca mica" nu va obositi, mama m-a întrebat daca vreau dar eu i-am spus ca nu stiu. Eu vreau doar sa imi dea o forma la ele si sa fie simetrice pentru ca sprancenele mele sunt cam diferite si nu imi place acest lucru, de asta am facut prostia de a mi le rade. Si daca se poate sa imi dati niste sfaturi ca sa imi creasca cat mai stufoase sau chiar urăte? happy V-am zis si mai sus, daca le am asa subitiri nu cred ca va face mare lucru cu sprancenele mele angajata de la salon...dau funda celui mai bun raspuns

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu mai umbla la ele DELOC, nici macar intre ele chit ca arata nasol mai ales in 4-5 zilewinking
Lasa-le in pace 2 saptamani si dupa programare la salon sa iti dea forma si sa ti le stilizeze.

| CristianaCrss a răspuns (pentru alina2k18):

Deja au trecut cateva zile si vad ca m-au ramas cateva fire care sunt extrem de scurte si nu mi-au crescut la lungi

| AnaQ a răspuns:

Sunt de acord cu pensatul mai ales dacă ai tufa înloc de sprâncene, doar nu o sa stai neîngrijita dacă ai 13 ani. Dar nu pricep faza cu rasul lor. Cum sa stai fara sprâncene? :O
Mergi și le penseaza, fa altceva dar nu le mai rade.
Părinții nu știu când tu le razi dar cu siguranță vor afla când te vor vedea.
Cresc destul de repede dar nu și frumoase după ce le razi evident.

| CristianaCrss a răspuns (pentru AnaQ):

Au vazut ca am sprancenele diferite dar nu stiu ca le-am ras, mama m-a intrebat daca m-am pensat si am zis da, după nu a mai zis nimic. Nu arata rau dar nici bine, le-am cam subtiat gem la partea aceea care vine mai curbata(cea care vine spre partea cu urechea ca si cum) nu stiu cum sa explic dar eu vreau sa se faca groase (poate si urate) ca sa imi poate da cam orice forma, ca na, daca ma duc cu sprancenele astea asa subtiri nu poate face mai nimic. Sper ca acum ai inteles =]

| AnaQ a răspuns (pentru CristianaCrss):

Serul foliceutic ajuta mult la îngroșarea sprâncenelor. Vezi pe Instagram la Carmen Grebenișan recomandările.

| Iloveyoumama a răspuns:

Încearcă să folosești și ulei de ricin.
După e îți vei da formă la salon evită să le razi pentru că vor face rădacini groase și vor crește mult mai rău plus că te va durea super rău când te vei pensa

| CristianaCrss a răspuns (pentru Iloveyoumama):

Multumesc pentru sfat, nu le voi mai rade