| CoLouRsColoUrs a întrebat:

Heykiss am nevoie de cateva sfaturi happy Vreau sa imi las par lung cam pana la jumatatea spatelui happy Am mai incercat asta dar se ingrasa foarte repede, si cand ma spalam pe cap statea lipit de cap. exact cum nu'mi place (fara volumsad ). Am incercat atunci sampon pentru volum, balsam pentru volum. dar nu a functionat nimic si mentionez ca am parul tuns in scari si filat... si tot nu stasad
Ce pot face? Pleaseee Help big grin

Dau FUndoiiii mare mare
Astept cat mai multe raspunsuribatting eyelashes big hug

3 răspunsuri:
| xxxdelyaxxx a răspuns:

Deci : incearca un sampon care sa fie,, compatibil" cu parul tau de exp: daca nu are volum si este exatc cum ai scris atunci iti sugerez sa incerci Wash and Go cu extracte de fructe de padure aceeasi problema o aveam si eu si acum nu o mai am oo si daca nu functioneazaiati Dove si un tratament de la AVON si daca nici asta nu functioneaza iti zic un tratament facut de mine in casa::::
1. inainte sa te duci in dus s te speli pe cap pune intr-un ibric niste otet si amestecal cu apa
2. spalate bine pe cap
3.clteste-te
4.toarna amestecul de otet+apa pe cap in portiuni mai mici adica:
torni un pic te freci pe cap mai torni un pic te mai freci pe cap sa ai grija sa ramana la sfarsit sa torni restul din prima
5. clatestete bine
6.Si ai terminat 5 pasi pentru un par sanatos cu volum apropo nu iti face griji in privinta mirosului de otet v-a disparea in 2 ore sper ca te-am ajutat

Fundooi?batting eyelashes

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu folosi multe cosmetice pentru par,iti vor schimba parul in cele din urma.
spalate regulat, cand se ingrasa te poti spala, asa fac eu.cam 3-4 zile, uneori 5 daca nu am cheflaughing
ti-l poti tapa, sta foarte bine! asa iti va da un volum.
Nu-l lasa atat de lung.Nu stim cat de bine va arata.Ia din vitamine,iar un par sanatos este pana la sani.
Daca vrei sa-ti stea infoiat dupa ce faci baie,ori te usuci cu feonul si ti-l inoi intr-una, ori ti-l lasi asa, in voia sortii la uscare si la fel iti bagi manutele prin el si ti-l infoi.
mult succes!

| nattyC_6241 a răspuns:

Nu trebuie sa folosesti sampon pentru volum, ci sampon pentru par gras