| LebadaDeCristal a întrebat:

Hey! Am probleme mari cu parul.Mi-am cumparat un sampon, L'oreal Density Advanced si efectiv cred ca nu aveam nevoie de asa ceva.Parul meu e gras (de obicei iarna nu imi sta niciodata bine) si de data asta nu are nici volum (mereu are volum si e si des).M-am spalat ieri si nu imi sta deloc bine azi.Pe langa faptul ca se ingrasa repede,nu imi sta "asezat" (intr-o parte mai ondulat, in alta mai drept si e enervant si se vede urat).
Ce sampon ar trebui sa folosesc (as vrea ceva profesional)? Ar mai trebui sa continui cu L'oreal? Ce ziceti:sa mai folosesc si alte produse?

Răspuns Câştigător
| larissuca250 a răspuns:

Incearca acel sampon francez le petit marsellies sau ceva de genul. in fine, este foarte bun, nu lasa fire rebele insa iarna parul trebuie spalat mai des... apropo, sunt mai multe game de sampon din acest produs pentru diferite tipuri de par, eu il folosesc pe acela cu ulei de argila sau cam asa ceva, insa este mai verde si scrie pe el pentru par cu preponderenta la ingrasare...hee hee)))) dupa ce ma spal aplic un fel de,, crema'' pentru par tot din aceeasi gama ca si samponul
sa stii ca am avut aceleasi probleme cu paril pana acum..., insa am rezolvatwinking te pup si sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Eu as aborda problema mai corect: daca nu rezolvi cu parul gras atunci creaza-ti un nou look in care sa ai parul scurt, astfel incat sa nu fie necesar sa iti faci asemenea probleme.

Ingrasarea parului are cauze naturale. Oricat ai incerca cu orice sampon, ingrasarea parului nu vei putea sa o opresti decat daca rezolvi vreo eventuala problema a scalpului.

Uneori problema aceasta nu poate fi rezolvata (glandele sebacee produc prea multa grasime) sau nu poate fi rezolvata decat in timp.

Asa ca mai eficient ar f schimbarea look-ului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil este mult prea nutritiv pentru tine. L'oreal-ul daca vrei sa-l mai folosesti ca sa nu fie banii aruncati poti sa-l folosesti doar pe lungime. Daca ai parul gras incearca head&shoulders classic 2 in 1 - eu trebuia sa imi spal parul zilnic si samponul asta imi tine parul curat 4 zile.

Daca nu are efect poti sa mergi pe dermatocosmetice, Selsun blue pentru par normal este foarte bun.
http://natural-biocare.com/image/cache/data/selsun-blue-500x500.jpg

| larissuca250 a răspuns:

Poti incerca acel sanpon francez le petit... cum ii spune ca mereu ma incurc, si este pentru par cu preponderenta la ingrasare.este mai verzui si este cu argila. este ff bun doar ca iarna trebuie sa te speli putin mai des... mie mi se aseaza ff frumos parul dupa ce ma spal si nu am fire rebelewinking ti-l recomand cu drag