| ºPishcotº a întrebat:

Hey, buna!happy Vreau sa-mi comand de pe Internet (site de increderehappy un fond de ten. Cum sa-mi dau seama daca este nuanta mea:-s? Mersii si

Răspuns Câştigător
| GenetiX a răspuns:

Pai...ia un aparat foto de calitate dar bun iti faci o poza dar inainte sa faci poza mai e un mic secret. Iei o bucata de hartie alba si-i arati aparatului de la aproximativ 15-20cm suprafata hartiei albe. Asta va face redarea cat mai aproape de real a culorilor, apoi iti faci poza. Si-o compari vizual direct pe monitor. Daca vrei comparatia sa fie facuta electronic (nerecomandat) poti folosii programul GetColor! dar in varianta asta cu toate ca vei obtine nunanta perfecta, vei cauta o vesnicie sa obtii nuanta corecta pentru ca programul iti spune doar cod-ul culorii.

Cata tehnica pentru atata lucru un fond de ten happy

2 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Mai bine din magazin, dar poti comanda unul care se adapteaza tipului tau de ten.Si asa nu vei avea probleme.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Fondul de ten si in general cosmeticele, cumpara-le din magazin.Il vezi, il mirosi, il testezi pe pielea ta.