| ariannakaterine a întrebat:

Hey! Ce alte metode eficiente de ondulare a părului cunoasteți în afară de cea cu ondulatorul? Am părul scurt și foarte des, firul e foarte gros și nu stiu cum mi-l pot ondula!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Permanent marunt.
Se infasoara strans parul pe bare (subtiri) de 4-10 cm, dupa care se da cu solutie de permanent, se usca cu foen (uscator de par si se lasa inca 15-20 minute, dupa care se spala bine si se usca lent.
Un coafor iti poate face acel permanent foarte bine, iar ondularea va tine saptamani intregi (mai ales daca nu ti-i speli prea des).