| Abby0127 a întrebat:

Hey! Ce ar trebui sa aiba o fata de 13-14 ani i geanta pentru scoala?
Eu ma gandesc ca: un portfard unde sa isi tina strugurelul de buze, tamponu ( laughing ) ( eu tin 3: cu zmeura, ciocolata si cocos), un luciu de buze, un rimel, un baton corector, un mini-parfum la fel cu cel cu care s0a dat de acasa, un lac de unghii incolor, servetele umede si servetele uscate, cateva betisoare de urechi ( nu neaparat pentru a te sterge in urechi dar ma gandesc ca poate iti curge rimelul sau iti intra cv in ochi etc ), un deodorant ( daca e vara), guma de mestecat ( eu am Five verde ), carnetul de note, un carnetel de notite, telefonul, portofelul, cateva agrafe din acelea cu care sa iti prinzi breteaua de la sutien sau alte chestii care s-au rupt, un elastic de par, o chestie ce aduce noroc, carti caiete penar. Daca aveti si alte pareri, gen "lipseste ceva din geanta perfecta pentru. scoala" astept raspunsuri si dau funda! Pupici!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu geanta nu se merge la scoala acolo e ghiozdan, prea repede te-au invatat parintii cu capricii pe care nici nu se folosesc la o varsta asa mica

| BiuL a răspuns:

Carti, caiete, instrumente de scris? Din acesta nu folosesti la scoala? Eu sunt la facultate si nu am atatea prostioare in geanta cate ai tu... parca ai merge la petrecere.
Eu am portofel cu bani si acte, chei, telefon, pixuri, caiete, balsam de buze, eventual gloss, oglinda, servetele uscate si gel antibacterian.

| ombladon a răspuns:

La 13 ani ai nevoie de un ghiozdan, nu de o geanta, in care sa-ti tii cartile si caietele.

| AndraRox a răspuns:

Banuiesc ca te intorci din drum daca se intampla sa iti uiti lacul de unghii si guma (FIVE VERDE). Sfatul meu: arata-le parintilor intrebarea asta. In cazul in care nu iti cumpara chiar mamica ta cosmetice la 13 ani happy

| Jasmin15 a răspuns:

Ghiozdan, cartii, caiete, penar, carnetul de note. cu chestille astea se merge la scoala nu cu celelalte ce ai spus happy

| Adorsafiucopil a răspuns:

Muream daca nu aflam ce gumaai si ce culoare are. yawn Nu ne spui si ce marca are tamponu', cumva ALWAYS?

| IHEMM a răspuns:

Realizezi că ești penibilă cu întrebarea asta, nu?