| Malinnaa a întrebat:

Hey. Ce considerati voi ca ar trebui sa aiba o adolescenta in trusa de make up, ce produse de ingrijire a parului, tenului, corpului.etc si nu in ultimul rand ce firme, branduri preferati?

4 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
fond de ten,blush,rimel,creion sprancene,mai multe nuante de farduri,gloss incolor,ruj roz,rosu pentru ocazii,creion ochi
pentru par nu sunt pro produse de styling,pentru ca mi se pare ca ti-l lasa incarcat
crema de corp,poate sa fie si exact aceeasi gama ca parfumul/deodorantul, gel exofiant
marci. loreal, sephora,

| EmaS a răspuns:

Eu inainte de a ma gandi la make-up imi pun in geanta tot ce imi trebuie pentru par si apoi imi iau trusa de make-up: demachiant, 120 de culori, fonde de ten, tus lichid si kitul pentru sprincene.
De cele mai multe ori uit sa imi iau rujurile.

| Valisha18 a răspuns:

Buna! Uite aici pererea mea: in trusa de achiaj multe farduri, eu am 15 nuante in total, dar poti sa ai mai multe, gloss, luci de buze, blush, corector, pensule speciale pentru aplicarea machiajului, demachiant ( nu stiu daca se pune in trusa de mache-up), dischete demachiante, fond de ten, rimel. Pentru par: spary fixativ, spuma de par, ceara de par, placa, ondulator, perie pentru volum, pieptene, perie obisnuita, sampon, balsam. Pentru ten: produse contra acneei, lotiuni speciale pentru curatarea fetei, creme pentru punctele negre. Pentru corp: gel de dus, parfum, creme hidratante, pila, unghiera, piatra pentru calcaie. Iti recomand cu placere firmele: Avon, Dove, Nivea, Ives Rocher, C&A, Humanic.

| SadRomance a răspuns:

E mai bine sa fii natural, crede-ma.
Poti sa iti iei un parfum, un luciu de buze transparent si daca e nevoie un fond de ten.
O fata naturala e mult mai frumoasa, din multe puncte de vedere si e mult mai atragatoare si misterioasa atunci cand isi arata frumusetea adevarata >:d