| Anonim6282 a întrebat:

Cu ce sa ma dau pe fața? Cu fond de ten sau pudră? As vrea ceva sa nu se observe că mi-am dat deoarece diriga mea nu accepta asa ceva

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Daca nu ai ce acoperi, nu e musai sa te dai! Pudră îngreunează tenul îl face precum ai avea tencuială. Pudră de obicei se folosește peste fondul de ten pentru a da un aspect mat, semi-mat sau tenta de sclipici depinde de pudra folosită. Cu toate că pudră nu e stas să fie folosită de fiecare data, se poate simplu și cu un fond de ten potrivit tenului tau și nuanța perfect aleasă. Daca nu îți alegi nuanța pielii, aplicarea să, cât și calitatea fondului de ten, se poate observa cu ușurință ceea ce ai pe față.
Recomand ca cele 2 sa se folosească după vârsta de 16 ani, pot duce la apariția rapida a ridurilor sau a altor probleme de piele. Ai toată viața timp de machiaj!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu cremă neagră de pantofiori.

| Furnicuta000 a răspuns:

BB cream. Este practic o crema coloranta

| Digikey a răspuns:

Chiar arati asa de rau?

| Anonim6282 explică (pentru Digikey):

Nu arat rau doar ca vreau sa ma dau. Atâta tot.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Anonim6282):

In loc de fond de ten si mai usor pentru varsta ta, recomand una dintre creme BB sau CC sau DD are o acoperire mai mica decat fondul de ten, in schimb da un aspect natural si acopera micile imperfectiuni ale pielii, o urma de cos, un punct negru sau de grasime. Citeste despre asta si alegeti apoi din DM sau Sephora https://www.marieclaire.ro/......-dd-cream/

| Anonim6282 explică (pentru MihaelaDart):

Îți mulțumesc mult. Imi poti arăta o poza cu acesta crema?