| wonderwoman123 a întrebat:

Hey. Fetelor, cum va stapaniti in a nu mai exagera cu achiziționarea produselor de make-up?

De fiecare data cand intru intr-o sephora, mac, kendra etc, si vad chestii noi, le i-au pe toate si cu o vizita intr-un magazin de cosmetice platesc minim 400 de lei. Si chiar am o colectie mare, am toate paletele UD si Too faced plus cele de la Kat von D, cateva marca proprie sephora, palete cu farduri puse de mine de la MAC, am 3 si de la Melkior, 2 palete de la Becca etc. Nu mai spun de colectia de fonduri de ten, iluminatoare, primere, blushuri, rujuri, pudre de contur, pensule etc. Pana si la beauty blendere o i-au razna si pana acum am toate variantele.
Help!

19 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pasiunea de a cumpara aceste produse o poti transforma in business. Daca tot iti place sa fii la curent cu tot ce e nou, consuma-le pe cliente facand baniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu! Nu intru in magazinele de make up decat daca am nevoie de ceva. Daca chiar esti tentata sa cumperi ceva gandeste-te cata nevoie ai de el si daca nu mai ai altele pe acasa in genul produsului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai de capu meu, sunt baiat dar iti spun sincer nu are rost sã dai atatia bani pe makeup, tile la minim si mai bine dã banii sa iti faci pãrul mai frumos atât, in rest plateste pentru sedinte de fitness, recomand de la alte fete daca pot sa te ajute, iesi mult mai castigatã asa decat sã ajuti indistria produselor de infrumusetare.

| alin131 a răspuns:

Buna, nu sunt fata.

Poti incerca azi sa nu porti machiaj deloc doar sa te aranjezi putin in oglinda incat sa iti placa dar fara machiaj si ruj.

Vezi o zi cum e si daca iti place.

| wonderwoman123 explică (pentru alin131):

Mai vazut nemachiata?

| alin131 a răspuns (pentru wonderwoman123):

Nu te-am vazut deloc. Dar cand un barbat se indragosteste de o femeie nu se indragostes-te de machiajul ei.

Dumnezeu te-a facut frumoasa asa cum esti si te iubeste mult!

Nu te mai subestima si nu iti mai creea complexe.

Orice femeie e frumoasa asa cum e.

Machiajul e o alegere.

| wonderwoman123 explică (pentru alin131):

Dumnezeu m-a lasat cu defecte ireparabile cum ar fi cearcanele, acneea si ochii mei minusculi. Iar prin machiaj, eu vreau sa corectez defectele si sa imi pun in valoare trasaturile frumoase de exemplu pometii mei care mi lauda toata lumea.
Priveste-mi pozq de profil a contului meu si imagineaza-tio cu cearcane, acnee, ochi minusculi, sprancenele mele vai de capul lor si zi-mi ca daca m-ai vedea in realitate (nu e si mentalitatea romanilor) ai fugi crezand ca o sa iti fur telefonul.

| alin131 a răspuns (pentru wonderwoman123):

Cearcanele se repara. Acestea se fac de la tv, monitor pc, ochii obostiti in radiatii. Somn mult si evitat pc si tv o perioada si poti pune si felii de cartofi pe ochii.

Acneea iese cu diferite masti naturale si daca te freci cu malai usor, dupa care dai cu castravete ca sa regenereze pielea. Masti cu miere de albine, zat de cafea... (trebuie sa verifici care ti se potrivesc inainte).

Trebuie sa mai lase si pielea fetei sa respire...

Ce ai cu ochii tai?

Chiar asa nu iti place nimic la tine?

Si sprancenele?

E frumos sa il maniem pe Dumnezeu cand esti foarte bine si ai un zambet asa frumos?

Revino-ti si nu mai lasa o masca din make-up sa iti defineasca personalitatea...

Dumnezeu te iubeste si esti frumoasa si fara machiaje. Chiar mai mult decat cu acestea.

| wonderwoman123 explică (pentru alin131):

Nu ma intelege gresit, cred in God, insa nu in forma asta pe care voi romanii o faceti. Gen, vai, ai piercinguri si un tatuaj, in iad e locul tau. Te machezi si ai blugii rupti, vai saraca.
Pt mine, machiajul e pasiune. Si crede-ma, pana la faculta vad fete cu machiaj de seara sau machiate incorect.
Eu nu exagerez in machiajul de zi cu zi.
Imi aplic fond de ten, corector, aplic pudra pulbere, imi pun pudra de contur in pliul pleoapei in gen cut creast, dar ceva simplu si mai natural, sa imi adanceasca privirea si iluminator pe pleoapa mobila. Imi conturez fata, imi aplic iluminator, putin blush, imi fac sprancenele cu un gel, si ma dau cu un ruj mat. Eu nu exagerez.
PS: Eu nu cred in " remedii naturale" pentru ca am incercat toate metodele si nu vad nicio diferenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wonderwoman123):

Un barbat o sa-i placã limbajul tau corporal, cum poti sa il seduci prin vorbe si gesturi.Nu masca de pe fatã care ascunde doar foarte mici inperfectiuni.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Eu nu ma stapanesc...am bani iau, nu am nu iau...scurt

| ColdHeart a răspuns:

laughing Superba colectie.
Si eu prefer sa nu intru in magazinele de make-up numai daca e nevoie. laughing

| Anonim820 a răspuns:

Sunt copii care mor de foame si tu irosesti bani aiurea, esti penibila happy

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Anonim820):

Consider ca raspunsul tau e mai penibil. Tu cati copii care mor de foame ai ajutat in toata viata ta!? De ce ti-ai cumparat adidasii x si sapca y (n exemple), si nu i-ai ajutat pe cei ce mor de foame? De ce multi dintre voi sariti cu raspunsuri de acest gen ca si cum nu i se cuvine ce are si trebuie sa il dea!? Fiecare munceste pentru bani si fiecare ii cheltuie cum vrea. Atunci cand ajuti un om sarac il ajuti fara sa te traga altii de maneca, iar de fel cei ce trag de maneca sunt cei ce nu au dat vreodata. Nu ar trebui sa mai traiasca nimeni pentru ca altii sunt saraci!? Sa ne fie rusine ca ne "irosim" banii munciti de noi!?

| Anonim820 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Eu nu ma cert cu femei nebune rolling on the floor)
Decat sa dau banii pe niste rahaturi de care mai am deja 8-10 produse la fel, mai bine de bani aia cumpar mancare la copii orfani

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Anonim820):

Pai lasa "femeile nebune" sa faca ce vor cu banii lor, si tu fa-i ce vrei cu banii tai fara sa apostrofezi pe altii. Sa ramana la alegerea fiecaruia daca vrea sa ajute sau nu. Nu va ajuta nimeni impins de la spate si apostrofat. Poate si cine isi ia inca 10 produse la fel ii ajuta si pe altii, la asta te-ai gandit? Nu stiu daca intelegi ideea - nu sunt pro cumparat lucruri multe si degeaba dar nu e nimeni in masura sa ii spuna cuiva ce sa faca cu banii lui, sa il traga de maneca cum ca de ce nu ajuta. Consider ca atunci cand ajuti o faci pentru sufletul tau si fara prea multa lauda si desigur, de buna voie.

| Anonim820 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Chiar asa, mare dreptate airolling on the floor)

| Dragon2025 a răspuns:

Incearca la Dedeman sau Ambient. Au o gama larga de culori de lavabila si vopsele. O cutie iti ajunge aproape un an. Gasesti si trafalet sa intinzi vopseaua si şpaclu ca sa o razi. Am cumparat acum 2 ani o cutie de lac culoarea stejar si inca o mai am. Calitate foarte buna. PS. Nu aveti nevoie de machiaj ca sa aratati bine, dar nu vreti sa intelegeti

| Adenadelle a răspuns:

La mine asa e cu jocurile videobig grin cum intru pe Steam, caut ceva la reducere
Personal, nu ma deranjeaza deloc. Trateaz-o ca pe un hobby dar nu exagera, totusi)