| Crysthina a întrebat:

Hey girls! Ce sa fac ca imi sare oja de pe unghii la nici 7 zile dupa ce ma dau? Funda!♥

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

ți-aș zice să încerci cu tot felul de baze și geluri de dat peste ojă care să o facă să reziste mai mult...și să investești mai mulți bani în oje dar sincer mai degrabă îți recomand să mergi la vreo fată la semi, caută undeva mai ieftin. măcar știi că mergi 2h și după nu mai ai grijă 2-3 săptămâni minim

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

7?! eu când nu foloseam semi abia mă ținea 3-4. am trecut la semi permanentă că nu mai suportam toată ziua să stau să mi le fac

| Crysthina explică (pentru Adry05):

Cam 4 zile ma tine oja, insa nu toate ojele ma tin 3-4 zile, de exemplu asta care o am m-a tinut putin.

| Crysthina explică (pentru Adry05):

Mersi, Adry dar imi recomanzi si niste baze/geluri pentru unghii?

| Adry05 a răspuns (pentru Crysthina):

Nu știu să-ți zic unu bun... eu mi-am tot luat de pe unde am găsit mai accesibil, de la essence, de la trend it up etc. Nu îmi amintesc niciuna să fi dat alte rezultate dar considerând că ojele de la trend it up mi s-au părut printre cele mai buune de tip drugstore, ai putea încerca bază și finish de la ei. Îs super accesibile deci și dacă ți se par proaste măcar nu regreți prea mulți bani

| Crysthina explică (pentru Adry05):

Asa-i astea is cele mai accesibile firme din punct de vedere al pretului.N-am folosit niciodata baza si finish.Cum is? Adica base coat si top coat?

| Adry05 a răspuns (pentru Crysthina):

ți-aș zice să încerci cu tot felul de baze și geluri de dat peste ojă care să o facă să reziste mai mult...și să investești mai mulți bani în oje dar sincer mai degrabă îți recomand să mergi la vreo fată la semi, caută undeva mai ieftin. măcar știi că mergi 2h și după nu mai ai grijă 2-3 săptămâni minim

| Bizon95 a răspuns:

Schimbi oja
sau tratezi unchia inainte de oja, cu ce, nu stiu, dar am auzit vag de ideea asta (nefiind fata, tot e ceva tongue~~~ )