| curioasa210 a întrebat:

Hey! In 2 saptamani plec in vacanta la mare. (nu in Romania).
Ce sa imi pun in bagaj? Am cautat si pe Youtube,dar in afara de lucrurile elementare nu au spus despre altceva. Imi puteti spune ce mai pot lua in afara de lucrurile elementare (costum de baie,crema solara,ochelari soare,haine, incaltaminte, etc)
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Vacanța este pentru relaxare, nu pentru cărat dulapurile cu tine. Gândește-te că o să îți petreci timpul cu prietenii/familia și că vrei să îți amintești de momentele respective. Ia-ți o cameră foto și eventual mai multe carduri de memorie, buna dispoziție și un bagaj minim. Eu plec cu familia cu autorulota prin țară pentru o lună și jumătate iar bagajul meu încape într-un rucsac de 60 de litri. Less is more!

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios? chiar ai nevoie de tutoriale pe yotube sa iti impachetezi chilotii?

| curioasa210 explică (pentru suntserios):

Daca esti baiat, mai mult ca sigur nu vei intelege problemele noastre, ale fetelor. Noi,, caram'' multe lucruri cu noi!

| suntserios a răspuns (pentru curioasa210):

Asta nu inseamna ca ai nevoie de asistenta de la tot netul sa iti impachetezi chilotii

| curioasa210 explică (pentru suntserios):

Nu la tot. La partea de beauty, fashion, jewelery. (Sper ca stii engleza!)

| suntserios a răspuns (pentru curioasa210):

Da tu nu stii romana sa le zici machiaje, haine si bijuterii?

| curioasa210 explică (pentru suntserios):

Ba da, dar asa se zice acum. Daca nu stiam romana nu le scriam in engleza! (Deoarece nu le stiam traducerea) Fara suparare daca te-am suparat/jignit cu ceva! Pace!

| sir sanjei a răspuns:

Sa ai nevoie de un tutorial si de parerile altora pentru ati pregăti un **** de bagajel pentru concediu sau vacanta, înseamnă sa fii cam redusă intelectual!

Funda?

| curioasa210 explică (pentru sir sanjei):

Hey! Te rog mai rar cu jignirile. Ok?

| curioasa210 explică:

Nu. Vad pentru a 4-5-a oara o plaja in Spania. (pentru ca acolo merg. nu in Grecia.)
Hai sa lasam jignirile pentru cei mai redusi intelectual!

| sir sanjei a răspuns (pentru curioasa210):

Eu stiam ca sezonul de capsuni s-a terminat in Spania!

| curioasa210 explică (pentru sir sanjei):

Vacanta la bunica!

| zoltan119 a răspuns:

Să nu duci cu tine lucruri de valoare sau sume mari de bani pe plajă pentru eviatrea furtului, de asemenea un bun sfat ar fi șă golesți și să speli bine o cutie de sampon pentru a păstra în ea bani și obiecte mai mici de valoare când ești pe plajă
https://www.youtube.com/watch?v=okv5-JuUBFw