| KinderBeeeib a întrebat:

Hey! Stie careva niste masti de par\tratamente foarte bune pentru cresterea parului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit de la o firma niste fiole care contineau cafeina si mi-au facut parul sa creasca mai repede si imi apareau si fire noi de par ( spre disperarea mea :)) ), produsul ala nu il recomand pentru ca e prost formulat dar poti sa incerci sa adaugi cafeina (activ cosmetic ) intr-un sampon cu pH de 4, 5 - 5, 5, nu stiu ce pH are samponul asta pentru ca nu este mentionat, dar are o cantitate destul de mare de acid citric care este un ingredient ce regleaza pH-ul, ar putea sa functioneze.
Recomand samponul asta si pentru ca nu contine iritanti, ai merge la sigur cu un produs al carui pH e mentionat.
https://www.dm.de/balea-med-shampoo-ultra-sensitive-p4010355795809.html

O alta varianta ar fi sa pui cafeina in masti pe care ti le prepari doar pentru o singura utilizare ( cele cu ou, miere etc ).
https://www.elemental.eu/ro/670-cafeina.html

Ai grija sa ai o alimentatie echilibrata si sa te hidratezi ( bea apa mereu inainte de a simti ca iti este sete si in cantitati mici la intervale scurte de timp ). Gasesti mai multe sfaturi aici :
https://www.youtube.com/watch?v=WM3Ge7cwFro

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Scrie pe Google creștere par TPU sau măști creștere par TPU și găsești ceva rezultate de la întrebări asemănătoare.Succes!

| Elliiieo3 a răspuns:

Nu recomand sa iti faci acasa din oua si tot felul de ingrediente.Cel mai bine cumpara-ti din supermarket ca sunt destule.

| KinderBeeeib explică (pentru Elliiieo3):

Toate din supermarket contin sulfati si silicon si parabeni, care nu sunt deloc ok pentru par happy