| curioasa210 a întrebat:

Am 12 ani si tot imi apar mici cosulete pe nas si pe frunte. De stors nu le storc,deoarece raman cicatrici,creme nu vreau sa folosesc. Mai este si varianta de a le lasa sa treaca singure. Este cea mai buna varianta, dar dureaza 1 luna-2 luni. Ce imi puteti recomanda. Daca stiti creme care sa nu ingreuneze fata si sa reziste la caldura. Va multumesc anticipat!
P.S.

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Trebuie să te speli cu apă rece în fiecare dimineață vorbesc serios apa rece are rolul de a revigora pielea făcând-o mult mai curată, netedă, fină, fără coșuri
Încearcă acest lucru pe fiecare zi și vei vedea! Coșurile vor trece de la apă rece

5 răspunsuri:
| Pabibabum09 a răspuns:

Din perspectiva mea, timpul le rezolva pe toate. Toata lumea trece si a trecut prin asta, asa ca...

| WolfYTB a răspuns:

Eu am 11 ani(aproape 12) si mi se intampla la fel.Este din cauza calduri si a transpiratiei.Depinde oricum de persoana. Daca esti mai dezvoltata e posibil sa fie din cauza ca te maturizezi usor usor.Eu nu le dau importanta. Putin fond de ten pudra si gata.Ele trec in cateva saptamani daca nu le faci nimic. Sper ca te-am ajutat

| Pabibabum09 a răspuns (pentru WolfYTB):

1. Varsta este relativ mica pentru fond de ten sau pudra (tin sa spun ca si eu trec prin aceasta perioada - am aproape 13 ani);
2. Gândind cat de cat obiectiv, se stie ca pudra /fondul de ten si in general produsele cosmetice pentru pielea fetei nu fac altceva decat sa blocheze porii (blochează respiratia lor adica).
3. Sunt de asemenea de acord cu tine ca trebuie sa lăsam varsta specifica sa-si faca treaba...

| bnbnbi a răspuns:

Foloseste niste absorbante cu ceai de musetel si aplica-l. Ai grija sa te speli des pe fata. Eu nu am incercat inca dar o sa o fac. Am inteles ca da rezultate bune.

| Andreewa a răspuns:

Încearcă fudicin de la farmacie