| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Am nevoie de o părere. Vreau sa imi vopsesc parul cu violet de gențiană.
Am auzit ca trebuie sa îl diluez cu balsam ca sa nu se facă parul aspru.
Câta culoare trebuie sa pun?
Cum sa aplic pe par așa încât sa iasă o nuanță uniformă.
Vreau sa văd niște sfaturi de la cine a încercat.❤
Ofer funda!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu folosesc frecvent violet.Mai intai trebuie sa imi spui ce nuanta are parul tau acum si cat de mov vrei sa iti iasa.

| Radu345 a răspuns (pentru Bondarel99):

Este saten parul meu.

| Rocsid a răspuns:

Eu am avut un mov intens.Mi-am decolorat parul si aratam oribil si violetul de gentiana era cel mai potrivit..am luat doua flacoane..Si pe demachiante am pus si am frecat fiecare suvita...pe parul uscat.A durat vreo 3 ore toata treaba dar dupa fiecare spalare remediam petele..cam juma de ora tot la 2-3 zile..Parul meu este gras si atunci mi-am permis astfel de arogante. Daca ai parul uscat nu prea recomand ca il usca si mai tare..Pe saten am incercat in trecut si nu s-a vazut nimic din pacate.