| Lydia03 a întrebat:

Hey,TPU! Am o intrebare..Eu,dimineata si seara ma spal pe dinti.dar am observat ca,desi ma spal pe dinti, dinti mei sunt galbeni (lol) si nu stiu de ce..am cumparat o pasta de dinti pentru albire,dar tot asa sunt,si mi-am cumparat si o periuta electrica,pentru ca am crezut ca asa o sa curete mai bine, dar nu. Ca sa am dinti foarte albi trebuie sa merg la Dentist sa fac un tratament special? Fundița :3

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

La dentist se face o curatire(detartrare) si o albire, care e vizibila dar trebuie intretinuta si chiar repetata dupa 6-8 luni.Personal folosesc de 2-3 ori pe saptamana pe langa pasta de dinti(unde reclama e sufletul comertului)si bicarbonat de sodiu alimentar si nu ma pot plange.Dar acum, depinde si daca fumezi, bei cafea, etc activitati care ingalbenesc dintii.Multa sanatate thumbs up

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Tu chiar crezi ce scrie pe pasta aia de dinti? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=GqatI1kciLE foloseste benzile astea, fac diferenta. Le folosesc si modelele si o groaza de persoane. Sunt eficiente. :)

Pasta de dinti nu cred ca face vreo diferenta pentru ca nu e ca si cum ar actiona intr-o perioada de timp. Doar curata.

Poti folosi si bicarbonat, la mine merge.:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti faci inalbirea dintilor la dentist insa ea dauneaza rau smaltului, poti deci incerca 3d crest whitening strips(poate ai auzit de benzi care le aplici pe dinti un timp, rezulatul e garantat, si efectul dureaza 1-2 ani)sau acasa amesteci bicarbonat de sodiu cu lamaie si te speli pe dinti de vreo 3 ori pe saptamana, eu ma spal seara cu bicarbonat fara lamaie, dar in fiecare seara, la inceput poate se va inrosi un pi gingia dar nu e grav... ajuta inca capsunele(le faci pireu si te speli pe dinti) sau coaja de banana, freci dintii cu ea big grinbig grin

| Lariiiiiiii a răspuns:

Buna!
Daca ai o periuta electrica o poti folosi dimineata, la amiza si seara.
Dupa ce te-ai spalat cu periuta electrica foloseste sare si bicarbonat de sodiu pe o periuta normala si te tot freci continu vreo 2-3 minute, dupa care te limpezesti cu apa normala sau cu o apa de gura si te freci cu o bucata de lamaie o sa ai niste dinti foarte albi.
Fundita?
O zi frumoasa!

| capricc a răspuns:

Daca consumi cafea spala-te dupa ce ai baut-o

| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| StefanAlexandru1427 a răspuns:

Mergi la dentist...