| anonim_4396 a întrebat:

Am o pereche de blugi negri care imi plac mult. Problema este ca sunt plini de scame! I-am bagat in masina de spalat, i-am frecat cu peria si nimic. Habar n-am ce sa fac : |. Funda.

Răspuns Câştigător
| NuImiPunNume a răspuns:

Ai incercat cu perie speciala pentru scame, eu cu aia imi iau scamele de pe toate hainele, si nu e scumpa, in jur de 5 lei, are un maner si are ceva lipici special unde se lipesc scamele cand dai peste ele... sa incerci daca nu ai incercat, mie imi place si imi iau scamele in fiecare dimineata!
Sper ca te-am ajutat!love struckx

4 răspunsuri:
| francesca89 a răspuns:

Incearca cu scoci

| aaaa12345 a răspuns:

I-ati o masinuta mica de-aia pentru scame

| lllullla a răspuns:

Depinde ce fel de scame. daca scamele sunt din material trebuie sa-ti cumperi o masina de taiat scame iar daca scamele s-au prins de ei ai nevoie o rola de curatat scame. le gasesti asa: pe masina la emidale cu 20 ron iar rola de scame la h&m cu 7 lei. acum depinde, tu sti de ce ai nevoie.

| Stephisorrr a răspuns:

"Mie imi place sa-mi iau scamele in fiecare dimineata :X " rolling on the floor))) lol. Bun, deci. stiu ca big-ul de ras este bun pentru a lua scamelethinking[nu glumesc] vecina mea avea o pereche de pantaloni de trening care se scamosau foarte usor, si isi i-a scamele cu big-ustraight face. incearcathinking