| FuckNormality a întrebat:

as dori sa ma duc la dermatolog pentru acnee si nu stiu.o sa dea rezultate adica nu vreau sa merg degeaba spuneti-mi si mie parerea voastra funda pentru cel mai concret raspuns!

Răspuns Câştigător
| GenesisXD a răspuns:

Buna, in primul rand oricine ar avea nevoie de o consulatie indata ce vede un cos, mai bine previi decat sa astepti sa se agraveze, acum depinde de medic, adica unii iti dau retete fara rost, boala trebuie tratata din interior, dar sfatul meu e sa mergi, iar daca la primul nu are rost, sa mai incerci, sigur il vei gasi (tratamentul) pe cel bun.

| FuckNormality explică (pentru GenesisXD):

Si cam in jur de ce suma ar trebui sa ma incadrez pentru consultatie? Si din cate am auzit imi trebuie trimitere de la medicul de familie.p.s.:am doar 14 ani :-ss

| GenesisXD a răspuns (pentru FuckNormality):

Daca e de la medicul de familie, consultatia e gratis, daca mergi fara trimitere 35-40lei, deci sfatul meu e sa mergi la medic sa-ti dea o trimitere.

| FuckNormality explică (pentru GenesisXD):

Okei, si ce ar trebui sa ii spun medicului de familie?

| GenesisXD a răspuns (pentru FuckNormality):

Exact ceea ce doresti, 'Va rog sa-mi dati o trimitere pentru un consult dermatologic'', simplu.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Da, deoarece acolo iti face un consult, si-ti da o crema ceva in functie de tipul tau de ten si alte lucruri. E mult mai eficient decat sa folosesti crema aia, aia pe care ti-a recomandat-o nu stiu cine.