| prettywomen a întrebat:

as dori sa va pun cateva intrebari si as dori sa am cat mai multe raspunsuri

anul acesta trec clasa 8 si mi-am cumparat o rochie https://ru.aliexpress.com/......10778.html si am decis sa-mi cumpar o pereche de macasini negri simpli si un ciorcar(nu stiu cum se scrie)tot neagra, iar parul meu fiind lung am decis sa mi-l fac ondulat.ce parere aveti? ceva sugestii?
iar inca o intrebare ar fi:eu sunt o persoana foarte vorbareata chiar pot spune ca cea mai vorbareata de la mine din clasa si as putea spune ca sunt printre cei mai populari din clasa iar in celelalte clasa vb cu majoritatea cu 6 vb cu 7 vb deja eu 8 iar cu 9 sunt 2 clasa cu acestea vb cam cu jumatate dintre elevi.mie imi place de un baiat, nu stiu daca si lui ii place dar de fiecare data cand el are ore la noi in clasa si eu ma duc pana acolo, cand vreau sa es el nu imi da pace sa es chestii din astea.nu stiu daca ma place sau e doar o joaca.noi nu am vb nicioata (sa avem un discurs)si nici nu avem prieteni comuni.ce sa fac sa ma observe? ce sa vb cu el cand nu imi da pace?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La rochita atasata de tine NU merg mocasini, merg niste sandalute elegante, simple, fara platforma, sau pantofiori cu toc lung si subtire.

Cat despre "ciorcar" habar nu am la ce te referi. Pune o poza ca sa vedem macar la ce te referi.

Cat priveste baiatul din clasa cealalta, pana nu-ti spune el daca te place sau nu, nu vei stii, cum nici noi nu-ti putem spune. Poate doar te intarata, pentru ca asta este firea lui, sau se joaca cu tine, dar nu-i musai sa te placa.
Cand nu-ti da pace, poti sa-i spui sa te lase in pace, ori poti s ate plangi dirigintei.

PS Nu exista "es" in limba romana. Corect este: "ies", de la verbul a iesii.

| prettywomen explică (pentru Violleta2022):

Ok.multumesc mult insa ma mai poti ajuta la o intrebare, am postat-o acum cateva minute

| Kiwibibil? a răspuns:

Aaaa de asta ai tu atitudinea asta? Păi tu eşti fetiţă micuţă de clasa a 7-a... Of of of...
Cât despre rochie, nu prea e de banchet. Acum, să fim serioşi, tu ca o fetiţă aşa populară şi faină să te îmbraci în rochia aia albă simplă e tristuţ... Eşti mică, poartă rochii viu colorate, tocuri, accesorii multe etc etc.